Kira sözleşmesiyle ilgili

Merhaba sevgili duyuru sakinleri
Apart daire kiraladık 1 hafta önce. İmza da attık. Depozito, emlakçı ve kira ücretini ayın 15inde vermek için anlaştık.
Şimdi içinde kaldığım bu apart daireden çıkmak istesem, mümkün olur mu bu?
Ya da ne gibi bir yaptırımı olur?

çıkmadan bir ay önce söylüyorsun ev sahibine, o kadar. başka bir şey yok.

  • cagdas donem kuramcisi  (08.01.18 14:00:13)
@cagdas hocam benim durumum farklı ama. Daha 1 hafta oldu. Bu depozitodur, emlakçı komisyonudur falan vermedim ayın 15inde dedim.
Vermeden çıksam bir problem olur mu?

  • bedrozan  (08.01.18 14:01:57)
1 yıllık imza attıysan durum değişir.EV sahibinin iyi niyetine kalırsın

  • turkuaz  (08.01.18 14:07:24)
@turkuaz ne gibi bir problem olur. Yani en kotu ne olabilir?

  • bedrozan  (08.01.18 14:23:43)
Emlakci komisyonunu normalde vermen lazim, adam isini yapip sana ev bulmus. Cikip cikmandan bagimsiz olarak. Depozitoyu zaten geri alacaktin, o farketmez.
Kira da oturdugun gun sayisi kadar odersin. Ama ev sahibinin insafina kalmissin.

Sozlesmeye imza attim diyosun da yok mu orada tek tarafli fesh nedeni/ne zaman cikarsa nolur maddesi filan? Okusan ya?
  • kuehles blondes  (08.01.18 15:28:17)
emlakçının komisyonu verirsin mecbur, elde kontrat var. evin de 1 aylık kirasını verirsin, o arada da ister gir ister girme eve. kanun bir ay önce diyor, ilk şu kadar ay son bu kadar ay filan gibi bir şey demiyor. ondan 2 kira gider havaya :/

  • cagdas donem kuramcisi  (08.01.18 18:31:28)