Ev sahibi değişiminde kiraci

Ev sahibi oğluna devretmis evi. Oğlunun hesap numarasını veriyor para gönderimi için.

Fakat hesap numarası degisikligi vs. Sözleşmede yazmadığı için bi sıkıntı olabilir mi? Adam ben parayı almadım derse ne diyeceğiz?

ben parayı almadım ne demek. sen banka üzerinden yatırdığın sürece böyle bir iddiada bulunabilir mi sence? dekont diye bir şey var.

  • himmet dayi  (07.01.18 19:43:49)
Tapu gordunuz mu sadece oglunun beyani mi var?

  • ykyt  (07.01.18 19:52:32)
Yazılı olarak talimat versin size şu hesaba yollayın diye yoksa o talimat vermeden oğlunun kızının sunun bunun hesabina yatirmaniz geçerli kira odemesi olmaz

  • alice practice  (07.01.18 19:53:37)
kirayı gönderirken açıklama kısmına bla bla adresli evin bla bla ayının kirası diye yazsan her seferinde, ilerde ben almadım kirayı derse ahanda bu ne diye dekontu çıkarırsın?

  • nymphe  (07.01.18 20:32:58)
Tapu devri varsa en temizi yeni sözleşme imzalamak ama useniyorsaniz ev sahibi "şu tarihte yapılan sözleşmenin ödemeleri şu ibana yapılsın" diye muvaffakatname versin. Siz de kirayı yatırırken açıklama kısmına en azından bir iki ay kısaca açık adres (Kadıköy gül sk 30/10 kira bedeli) gibi yazın. Sıkıntı yaratamaz sonrasında

  • schwannoma  (07.01.18 20:33:19)
en garantisi yeni tapuyu görerek yeni kontrat yapmanız.

  • merhum  (08.01.18 10:01:14)