[]

Analog fotograf

Merhaba, bir analog fotograf makinesi ariyorum. Fakat bu islere daha yeni girecegim icin ilgilenenlerin tecrubesinden yararlanmak iyi olurdu. Cok masrafli bir is mi? Yoksa cok mu ugrastiriyor? Onun disinda nasil bir cihaz almaliyim ki istedigim turden fotograflari cekebileyim. Ayrica normal kendi telefonumla fotograf cekip analog hale getirebilirim intertten efektler falan ile ama orijinal bir cihaza sahip olmak daha iyi gibi sanki. Hangi cihaz nasil fotograf ceker onu da bilmiyorum. Yardimci olursaniriz sevinirim. Tesekkurler.
 
Merhaba,

Analog fotoğraf benim her zamant tercihim oldu. Fotoğrafların renkleri, film banyosundan sonraki heyecan, perdenin sesi bile ayrı bi güzel.

Öncelikle keşke şehir belirtseydiniz. İstanbulda hayyam pasajı bu iş için uygun olacaktır.

Ankarada Aksel Fotoğrafçılık var fakat maalesef Orhan Abi'nin bazı sorunları olduğu için 4 aydır dükkan açılmıyor.

Kendinize başlangıç cihazı olarak benim de tercih ettiğim Zenit alabilirsiniz. Hem pozometresi var hem de aynalı bir makine. Bir adım ilerledikçe zaten "Ya şu makineden de alayım" olaylarına giriyorsunuz.

Masrafı bir film+ film banyosu. Filmler 5tl-30 tl arası değişirken film banyosu da 10 tl -20 tl arası değişir bulunduğunuz şehire göre.

Zenit'i zamanında 75 tl ye almış olsam da şu an için ucu bucağı yok makine fiyatlarının. Eğer tek sefer alayım ve iyi bir şey alayım derseniz. Nikon ve Canon modellerine bakmanızı tavsiye ederim.

Canon ae-1
nikon em vb
  • kablelvuku  (07.01.18 19:16:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.