Ljubljana, Slovenyada ne yapilir?

2 gece 3 gun burada takilcaz bir de araba kiralariz fakat ne yapilir bu sehirde tavsiyeleriniz nelerdir

göllere gidilir. bled en meşhuru biraz daha heyecan ve daha doğayla iç içe insanlardan uzak bir ortam isterseniz başka göller de var ama gerek yok bence. postojna mağarasına mutlaka gidin avrupa'nın en büyük mağarası harika bir şey. trta diye bi pizzacı var mükemmel pizza yapıyorlar öyle böyle değil. böyle salaş parti havası seviyorsanız metelkova var ama illa öyle bi şey de şart değil gidip görebilirsiniz ilginç bir ortam. slovenya'nın yerel tatlısı kremna rezina yiyin bled'de en iyisi diyordu yerlileri ama başka yerde de yeseniz olur herhalde. hiking seviyorsanız çok güzel tepeler-dağlar var mount saint mary çok güzel mesela ama biraz yorucu olabilir tırmanması. çok yağmur yağar bi de şemsiyeniz olsun hava durumuna göre.

ha bi de şu kahveden alın kahve seviyorsanız çok lezzetli bi kahve :)))

sloveniafood.com

edit: ha bi de şehrin ortasındaki kaleye çıkabilirsiniz çok bi olayı yok kalenin ama manzara var. bunlarda doğal alan orman falan da çok olduğu için süper lezzetli ve doğal balları var bal da alabilirsiniz. cuma günleri de open market diye bi şey oluyordu böyle bir sürü yemek standı gibi baya lezzetli yemekçiler oluyor cuma gününe denk gelirseniz oraya da uğrayın tam şehrin göbeğinde zaten.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.01.18 21:44:40 ~ 21:59:07)
Google'a Metelkova yazınız.

  • calucifer  (07.01.18 00:18:44)