Sesi müzik notalarına çeviren bir uygulama var mı?

Ben istiyorum ki şarkıyı mırıldanayım ya da konuşayım, konuşurken anlık olarak hangi notada olduğumu göstersin ya da ses kaydetsin, sonunda bunu notalara döksün. İkisinden birini ya da ikisini de yapan bir uygulama var mı acaba? HumOn diye uygulama var, indirdim ama dediğimi yapmıyor. Düz şekilde kaydediyor ve piyano ile çalıyor benim mırıldandıklarımı. Ama hiç alakası yok. Müzik kulağım yok herhalde ama konu bu değil şimdi.

Android kullanıyorum.

herhangi bir tuner uygulamasından söylediğiniz sesin notasını görebilirsiniz. ama düşündüğünüz kadar kolay değil.

  • brakgn  (04.01.18 17:19:57)
O uygulamaları da denedim ama tek sesi algılıyor nedense.

  • m e b  (04.01.18 17:26:51)
müzik sadece perdelerden oluşmadığından metronomla düzgün bir şekilde okumadığında program saçmalar. zaten öyle bir program da hiç duymadım. dediğim sebepten düzgün çalışması zor. metronoma ve perdelere uygun okuyan adam da zaten büyük ihtimalle dikte nedir nasıl yapılır bilen adamlar olduğundan kimse girmemiş bu işe.

  • alperz  (04.01.18 19:12:45)
tuner uygulamalarında sesi algılayabilmesi için doğru bi şekilde uzun bi süre vermen gerekir.
bu bahsettiğin olayı zihnimde canlandıramadım.
dediğin şekilde senin söylediğin her şeyi notaya alsa bile, bunun ölçüsü, süre değerleri bir ton zımbırtı var, bunları seçmen gerekecek. o kadar şeyi bilen adam da oturur notaları yazar zaten.
imkansız gibi.
  • nocturness  (07.01.18 02:59:41)