sıcak şarap tarifleri

bugün kendimi ödüllendirmek adına sıcak şarap yapacağım

elimdeki tarfiler şunlar. denedim güzel çalışıyor.

1 şişe kırmızı şarap, Dal tarçın, Kakule, Zencefil, Karanfil, Yarım limon, Bir portakal, Bir yeşil elma, Bir bardak su, Bir bardaktan biraz az toz şeker.

Veya

1 şişe kırmızı şarap, Bir su bardağının dörtte üçü kadar esmer şeker. 1,5 su bardağı su, 8-10 karanfil, iki tarçın çubuğu. Yarım limon, bir portakal, bir ayva. Portakal ve ayva kabuğu soyulmuş şekilde bütün olarak atılıcak.

sizin memnun kaldığınız başka tarifler var mı? yada bunları nasıl geliştirmeli?

Valla nasıl yapılır duyurusu açacaktım. Keşke diğer dileklerim de aynı hızla kabul olsa:) teşekkürler.

  • denef  (04.01.18 15:47:56 ~ 23:24:49)
Yıldız anasonu unutma.

  • bos gezenin bos ustasi  (04.01.18 15:48:13)
nein anason nein, das ist eine Beleidigung für meinen Geschmack

  • dedim dedim de kime dedim  (04.01.18 15:49:41)
"Du hast vollig recht!"

Her ikisi de mukemmel tarifler, afiyet bal seker olsun.
  • lamira  (04.01.18 15:56:08)
upgrades ;
çubuk vanilya katsak?
pişirdikten sonra biraz viski koysak içine?
yaban mersini atsak?
  • dedim dedim de kime dedim  (04.01.18 16:16:51)
Cubuk vanilya, super. Yaban mersinini hafifce ezip atin, mukemmel. Viski, yok, koymayin bence.

  • lamira  (04.01.18 16:20:44)
bugün vanilya, yaban mersinini deneyeceğim bir de bulabilirsem konyak koyacağım ama azıcık koyacağım için koca şişe almak istemiyorum bakalım nasıl bulacağım. nişantaşında vardı böyle küçük şişelerde satılan içkiler, beşiktaş'ta falan nerede bulabilirim?

  • dedim dedim de kime dedim  (04.01.18 16:28:04)
küçük şişe konyak bulabileceğini sanmam, en temizi gidip bir bardan ücreti mukabilinde bir shot almak.

  • datdiridat  (04.01.18 16:33:49)
karanfilleri portakala saplayıp öyle atın.

  • balik kraker  (04.01.18 16:36:01)
ya şu uçaklarda verilenlerden oluyo ya onları diyorum. bakalım yine de.

  • dedim dedim de kime dedim  (04.01.18 16:40:48)
21.11.16 tarihli bir duyuruya verdiğim cevabı aynen kopyalıyorum:

1 şişe şarap (marketteki en ucuz şarabı alıyorum)
1 su bardağı kadar votka (bazooka kullanıyorum)
1-2 kök zencefil
10-15 kakule
20-30 karanfil
3-5 çubuk tarçın
Yarım bardak toz şeker
Tercihe göre portakal kabuğu

Bunları bi tencereye koyuyoruz, zaman varsa 1 gece bekletiyoruz yoksa doğrudan ocağı yakıp kaynamaya başlayana kadar tutuyoruz. Kaynamadan almak alkolün uçmaması açısından önemli. Bu malzemeler isveç usulü sıcak şarap (glögg) için. Ben baharat tadını sevdiğimden biraz fazla koyuyorum, tercihe göre miktarlar azaltılabilir.
  • cinsi kisi  (04.01.18 16:43:00)
Sonuc :
Bitkisel hayat

i.hizliresim.com
  • dedim dedim de kime dedim  (04.01.18 21:45:50)