[]

Tavada kıymaya en pratik ne katılabilir?

3 hafta boyunca tavada kıyma yapacağım. Ne koyabilirim içine hızlıca yapılacak? Un koysam, ekmek almaya gerek olmasa nasıl olur mesela? Doğraması kolay hangi sebze olabilir? Karbonhidratlı bir şey aklınıza geliyor mu?
 
hocam yanına karbonhidrat da istiyorsan, yaparsın bi paket makarna, üstüne de sos yaparsın, yiyeceğin kadarını birbiri ile karıştırıp yiyebilirsin.

bunun dışında yumurta demiş arkadaşlar, o da olur.
  • killerbee  (04.01.18 03:47:18) 
butun kiymayi soganla, hafif karabiberle kavurun simdiden, kucuk posetlerde dondurun; cikarir o vakit ne isterseniz yaparsiniz?


  • e haliyle  (04.01.18 04:26:52) 
benim en kolayıma gelen ve çoğunlukla yaptığım ıspanak oluyor. bir kilo ıspanak önceden tavada iyice soteliyorum. sonra bağkla bir kaba alıyorum onu ardından soğan sarımsakla beraber kıymayı biraz soteledikten sonra ıspanağı katıyorum. biraz beraber kavurduktan sonra 5-6 yumurtayı çırpıp doköüyorum üstüne iyice pişine kadar karıştırıyorum. bazı zamanlarda vaktim varsa önceden tavada küçük kuşbaşı kıydığım patatesleride soteleyip onlarıda ekliyorum. çok iştah açıcı görüntüsü olmasa da gayet lezzetli ve yenilebilir oluyor. :)


  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (04.01.18 12:44:19) 
tavan varsa şey yapsan nasıl olur pattizleri koysan biraz da su ilave edip kıymayla pişirsen? yani kıymalı patates yemeği değil de patatesli kıyma yemeği gibi olsa?

yoksa ıspanak, yumurta, domates, biber gibi şeyler tabii ki daha pratik de 3 hafta bayılırsın kıyma yemekten diye dedim.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.01.18 12:47:25 ~ 12:47:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.