[]

THY milleri kullanma

Bu milleri diğer star alliance havayollarında kullanabilir miyiz ?
 
diğer star alliance havayollarından yaptığınız uçuşlar kartınıza işlenir ama bir havayolunda uçmak için sadece o havayolunun mil programını kullanabilirsiniz. dolayısıyla olmuyor. ama eğer ortak uçuş varsa iş değişir. mesela thy sitesinden seçersiniz uçuşu ve o uçuş ortak uçuştur.
diyelim her iki havayolunun da frequent flyer kartı var sizde. maalesef iki kart arasında mil transferi de olmuyor. yani star alliance'ın avantajları sadece:
1- hepsinden mil kazanma
2- hepsinde öncelik (bagaj, bagaj hakkı, business check in vs.)
3- hepsinde lounge kullanımı.

edit: aslında star allience'ın sitesinde demiş ki bu işi yapabilmeniz için kendi havayolunuz ve kart sahibi havayolunuz ile konuşmanız lazım. demek ki insiyatifi havayoluna bırakmış. ben fi tarihinde us airways ve thy ile yapamamıştım mesela...

bir daha edit: biraz düşününce çok da mümkün görünmüyor. zira kazanılan millerin her bir havayolu için ayrı katsayısı var hesaplanan. mesela ben us airways ile atlanta - san fransisco uçtum. thy bana bilet fiyatına ve uçuş sınıfına göre mil kazandırırken us airways kilometreye göre mil kazandırabilir. eğer uçuşa tk kartımı işlemişsem thy cinsinden kazanırım. bir de program ortağı otel, araç kiralama ve hatta teknolojiden akaryakıta onlarca kurumdan kazanılan miller var. dolayısıyla tk kartına yüklenen millerin transferini zannımca hiçbir star alliance üyesi havayolu kabul etmeyecektir. burada asıl soru şu: thy sitesinden alabiliyor musunuz?

siz en iyisi siteye girip direkt miles and smiles şifrenizle login olun. ödül bileti seçip tarih, kalkış ve varış noktalarını seçin. cevabı kendiniz bulacaksınız... :)
  • dilemma of subscribtionability  (04.01.18 02:42:13 ~ 02:50:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.