[]

Kedi yakalamak

Benim bir sorum var, yerdımcı olabilirseniz sevinirim. Evimde 4 kedi var, hepsi sağlıklı, aşıları tam vs. Sokak hayvanlarını da besliyorum. Bebekliğini bildiğim bir kedi var sokakta, şimdi 1 yaşında falan. Kedi diğerlerinden çok farklı,nasıl desem çok özel bir kedi bana göre.
2 hafta kadar önce gözümün önünde trafik kazası geçirdi ve can havliyle kaçtı gitti 2 hafta göremedim ve her sokakta onu aradım. 2 gün önce çıkıp geldi arka ayağında yara var ama kırık yok.
Sorum şu ki, onu eve almak istiyorum, bu kedinin iyiliği açısından iyi bir fikir mi? Çünkü bir daha sokağa çıkamayacak sokağa alışkın bir kedi ama havalar soğuyor ve evde can güvenliği olacak.
İkincisi yaklaşmayı denedim ama çok ürkmüş. Hatta yakalamak için yaklaştım elimde mamayla ama bana alışkın olmasına rağmen kaçtı. Bu kediyi nasıl yakalayabilirim?

 
Geçenlerde hava çok soğukken, normalde sokakta beslediğimiz kediyi, üşümüştür diye, biraz da zorla içeri aldık. Girmek istemedi başta ama dışarı çok soğuktu dayanamadık yani. Bi de hem girmek istemiyor hem kapının önünden gitmiyor. Kapı da cam böyle içli içli içeri de bakıyor. Neyse kıyamadık zorla içeri aldık bunu. Allah’ım böyle çılgın bi kedi olur mu. Tavana falan atlıyor. Kapıya yumruk atıyor. İçerde delirdi. Dışarı çıkmak istiyor. Kapıyı açtık sonra. Çıktı ve kapının önünde içeri bakarak bekledi manyak. Sizinki de içerde böyle sinir krizi geçirebilir.


  • soyut park  (03.01.18 23:55:13) 
"özel bi kedi" ahjsjdk kedilerin hepsi birbirinden psikopat ama çabanı taktir ettim poke topunu at belki gelir


  • follow rivers  (03.01.18 23:57:54) 
soyut park+1 muhtemelen delirecektir, hayvanın psikolojisini iyice bozmayın bence. zaten yaralıymış. siz alınca da kendini kapılara camlara vuracaktır. içiniz acır, bu sefer evden çıkarmaya uğraşırsınız ki o da zor bir iş.
o zaten dışarıda olmaya alışkın siz mama su bırakın yeter.

  • kaputt  (04.01.18 08:37:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.