[]

Garip Bir Mac Sorusu

Late 2008 imac 24 inc bilgisyarım var. 2. el almıştım.

Bu alete işletim sistemini sıfırdan kurunca appstore üzerinden işletim sistemini indirmek istiyor. Buraya kadar tamam. İndirmek için icloud adresi istiyor. Bu da tamam ama bu bilgisayarın ilk kullanıldığı icloud adresinden başkasını kabul etmiyor. Bunu bilmiyordum. Aldığım kişiden hesabını ve şifresini istedim, girdim tekrar kurulumu yaptım vs.

Uzun uzun araştırarak çözdüm bunu da. Zira başka hesap bilgisi girince bu öğe geçici olarak indirilemiyor hatası veriyordu. Bu hatayı yabancı forumlarda araştırarak ilk hesapla çözülebileceğini öğrendim. Bu mac ile daha önce hiç işlem yapılmamış bir icloud hesabıyla os indiremezsiniz, mantık bu. Bu bilgisayardan bir kere bile icloud'a girseniz sıkıntı kalmaz demişlerdi. Buna istinaden yine denedim yine olmadı. Halbuki cihazlarım arasında mac de görünüyor.

Bu cihaz zamanında kurulum dvd'si ile verilen cihazlardanmış. Aslında recovery bölümü de var diskte ama bilemiyorum.

Neyse sonuçta ben bu cihazda eski sahibine bağımlılıktan nasıl kurtulacağım?

Timemachine yedeklemesinden kurulum sırasında appstore, icloud hesabı vs. ile işimiz yok di mi? En azından oradan çözeriz bu işi bundan sonra.

 
Eski cihaz sahibi iCloud.com'a girip bu cihazı unut demesi gerekiyor.


  • mr sherlock  (03.01.18 22:45:02) 
@mr sherlock kesin bilgi mi bu cikarim mi? Oyleyse rica edeyim eski sahibine de yapsin.


  • evrenos gazi  (03.01.18 23:47:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.