[]

Mali müşavirler bir bakar mısınız ?

Arkadaş fason şirket kurup yanında onlarca kişiyi sigortalı gibi gösterip kişi başı 300 tl para istiyor.
Bu işten bu adamın çıkarı nedir ? Adam başı maliyeti nasıl bu kadar düşük tutuyor ? 
Sigorta için aylık 500-600 civarı ödemek gerek miyor mu sskya?Nasıl yapıyor bu işi?Ödeme yapmıyor heralde.


  • ırene adler  (03.01.18 21:12:46) 
sistemde gözüküyor..


  • sorunvar  (03.01.18 21:33:00) 
sistemde gözükür zaten,borç işyeri sahibine yazılır sadece. yani işveren sig primini ödemese de bu çalışanı etkilemez


  • habula  (03.01.18 22:56:11) 
muhtemelen o şirket kendi üzerine değil, alakasız biri üzerine. ve muhtemelen primleri ödemeyip sonunda da kaçacak.

bu durumda muhtemelen sgk inceleme yapacak ve bu kişilerin çalışmadığını tespit ederek prim günlerini silecek. siz de boşuna 300 lira ödediğinizle kalacaksınız.
  • babilbaligi  (04.01.18 10:36:15) 
Adam sgkya bildirim yapıyor ama ödeme yapmıyor. borçlar trilyon olmadıkça sgknın ruhu duymuyor. Zaten adam da şirketi başkasının üzerinden yaptığı için kendisi için cezai yaptırımı yok.


  • sankiyedim  (14.02.18 02:05:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.