reçeteli gözlük alırken nelere dikkat etmek lazım?

ilk gözlüğüm olacak (yakın gözlüğü), hiç bir fikrim yok neye dikkat etmek lazım, herhangi bir optikçiye gitsem fiyat farkı olur mu, sgk çalışan farkı ödeyeceğim için kısıtlı model mi seçebiliyorum? gibi gibi...çok teşekkürler.

en önemlisi çerçeve seçimi, sırf güzel diye dar camlı, rahatsız bir model seçersen rahat edemezsin.

insan farketmeden bi süre çerçevenin altından, üstünden bakmaya meyilli oluyor.

atasun dan çok kişi memnun, hemen hemen her şehirde de varmış, oradan bakarsın, sanıyorum ki çeşit çok olur.

üste bir miktar fark verip, yok kırılmaz cam, kırılan ya da çizilmeyen cam falan seçebilirsin.
  • killerbee  (03.01.18 17:55:24)
Ucuz bir cerveve denediginde cok rahatsa al gitsin bu ucuz kesin falsosu vardir diye dusunme. Cogu para tuzagi.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.01.18 18:00:08)
çerçeve çok önemli değil bence ama cam önemli. ben camı ve kaplamayı aşağıdaki gibi seçtim memnunum. ha param var dersen seiko cam kullan derim.

www.essilor.com.tr
  • delidir yakalayin  (03.01.18 18:38:38)
bana kalırsa çerçeve de önemli. atasun'dan ucuz yollu bir çerçeve almıştım 6 ayda 2 kere kendi kendine çat diye kırıldı. neyse ki arıza çıkarmadan garanti kapsamında değiştirdiler. ikinci kırılmasında ise üzerine fark verip daha kaliteli bir çerçeve aldım.

cam konusunda da çizilmez diye sattıkları birçok cam çiziliyor bilgin olsun. ama yansımazlık, buhar tutmaması falan önemli olaylar. bendeki cam çizilmez, buhar tutmaz, yansımaz cam. çizildi ancak diğer fonksiyonlarında sıkıntı yok. hele ki soğuk havalarda belediye otobüsüne binince oluşan buharı 5-10 saniyede yok etmesi çogzel.
  • antipodes  (03.01.18 19:13:16)