Midesi bulanan hasta neler yiyebilir?

?

nane limon iyi gelir.
ekmek üzeri yoğurt + nane yiyebilir.

  • elorelia  (03.01.18 11:08:17)
Yağlı olmayan kuru şeyler:
* galeta
* kızarmış ekmek
* haşlanmış patates
* Anneciğim pirinçli hasta çorbası yapardı, nurlar içinde yatsın...
  • SiyamkedisiZorro  (03.01.18 11:12:01)
kuru ekmek bastırır biraz.

  • dedim ben sana  (03.01.18 11:13:03)
çiğ sebze meyve yememeli, yağlı asitli yememeli.

ben ekmek peynir yerim genellikle. patates iyidir.
çubuk kraker filan yiyebilir.

nane limon da bulantıya iyi gelir. naneli pirinçli yoğurt çorbasi da iyi olur.
  • kaputt  (03.01.18 11:32:11)
midesi bulanan hasta yoğurt yer, tuzlu kraker yer, grisini yer, haşlanmış patates yer. nane limon benim tahammül edemediğim bişiy bu arada, sevmiyorsa iyi gelir diye içirmeyin daha beter olur.

  • evde liyakat kalmamis  (03.01.18 11:39:25)
Leblebi

  • kahvegibi  (03.01.18 11:44:06)
Simit

  • Karmaşıklık  (03.01.18 11:56:15)
ekmek arası beyaz peynir

  • sta  (03.01.18 12:00:29)
etimek

  • Phoebe  (03.01.18 12:05:15)
kuru ekmekle yağsız peynir

  • stanley weber  (03.01.18 12:15:23)
Bulantıyı dindirebilecek şeyler alır öncelikle.
En etkililerinden biri bir çay kaşığı karbonata yarım limon sıkıp köpürmesi bitmeden bi dikişte içmektir.
Kekik suyu özellikle üşütme bulantılarına birebirdir.
Nane limon +

Sonrasında peynir ekmek, çorbalar, peksimet, galeta vb. mideyi yormayacak hafif şeyler yiyebilir.

Bulantı sürekliyse:
Beslenme sekteye uğramayacak şekilde ayarlamak lazım. Naturel tatlar çok rahatsız etmeden yenebiliyor.
Tarhana, mercimek,yayla, sebze, bakliyat çorbaları çok rahatsız etmeyebilir. çorbalar pişerken içine minik havuç gibi koku bırakmayacak sebzelerden rendenin ince tarafıyla rendeleyebilirsiniz.

Ispanağı çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. çok az yağla tavada bir iki döndürün. üzerine kelle peyniri veya kaşar rendeleyin mesela. yağlı, soğanlı salçalı yemekler ağır gelebilir. Daha çok tavada az yağla sebzeleri pişirip yakışan bişeylerle birleştirin vaya sade verin.

Salatalar iştah açar yemeği kaydırır. pancar salatası, ot salataları, patates salatası, turşular, kereviz salatası, kornişonla hafifletilmiş mayonezi az yoğurtlu rus salatası belki...
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (03.01.18 12:30:58 ~ 12:31:32)
kaşarlı tost
haşlanmış ve üzerine limon sıkılıp tuz eklenmiş patates
limonu kesip yalamak üzerine tuz ekip yalamak
hafif salçalı peynirli makarna
muz
kızarmış ekmek+beyaz peynir
bulantıyı bazen ekşi mayhoş meyveler de bastırıyo kivi, dondurulmuş vişne gibi
bazı bünyelerde bardak bardak değil ama bir iki yudum kola da bulantıyı bastırıyor
  • iwillsee  (03.01.18 12:32:23)
Haşlanmış patates

  • powerpufgirl  (03.01.18 12:36:24)
Bir tencere suya tavuk baget, patates, soğan. Güzelce haşlasın, yesin içsin.

  • yirmisantim  (03.01.18 13:25:17)
Haslanmis patates ve cubuk kraker

  • anarsika  (04.01.18 04:33:04)