[]

Biyofizik soru?

Merhabalar attığım linkteki formulden hoca soru soracağını söyledi fakat formulde neyin ne olduğunu bile anlamadık. Ornek bir soru yazar mısınız? Yani bu formulun sorusu nasil oluyor?
dosya.co 
Bir virüs linki çıkıyor.


  • kendi kendine yasayan yavrucak  (03.01.18 10:16:47) 
Çok ozur dilerim, daha güvenilir bir site linki ekliyorum hemen.


  • Lozturkmen  (03.01.18 10:29:26) 
  • Lozturkmen  (03.01.18 10:30:48) 
Yani şimdi hangi seviyede olduğunuzu bilemiyorum elbette ama bu çok basit ve düz bir formül. Zaten 4 değişken var denklemde ve bence bu formül için 3 değişkeni verir ve 4. bilinmeyeni ister. Buna ekstra olarak iyon akışının yönünü isteyebilir.

Formülü anlamak içinse içine dielektrik katsayısı farklı olan bir madde konulmuş kapasitör düşünün. Klasik C.deltaV=Q formülünü yani. Formülün bundan farkı yok. Kolayca analoji kurabilirsiniz.

*deltaV= potansiyeller arası fark
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (03.01.18 11:05:01) 
Bu arada meraktan soruyorum: bu hangi ders için? lise mi üniversite mi?


  • kendi kendine yasayan yavrucak  (03.01.18 11:05:40) 
Tıp- biyofizik dersinde gördük. Haklisiniz cok kolaydir eminim fakat problem cozmedigimiz icin ya da neyin ne oldugunu anlayamadigimiz icin boyle oldu galiba :))


  • Lozturkmen  (03.01.18 14:25:00) 
Anladım. Dediğim gibi lise bilgileriyle analoji kurarak kolayca halledebilirsiniz :)

Kolay gelsin, başarılar!
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (03.01.18 19:44:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.