[]

akreditif nedir

dış ticaret işlemleri final sınavım var yarın. bu akreditif tam olarak nedir? kitabi tanım bildiğimiz sözleşme tanımı. var mı kabaca özetleyebilecek olan?
 
Akreditif bankanin ithalatciya kefil olmasidir.ihracatciya der ki sen mallari gonder korkma bendesin,buna karailikta isini dogru duGun yap evragini dogru duzgun gonder yoksa bu para burda durur.
Ihracatcida tabi nerden bilsin senin ulkendeki bankani,bu yuzden araya birde o ulkeden banka girer aracilik yapar.ihracatci-banka-banka-ithalatci zinciri tamamlanir.mallar hazirlanir evraklar hazirlanir,sonra anlasma sekline gore banka ihracatciya odemesini yapar.

  • duptıs  (03.01.18 05:12:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.