[]

Sahibinden satışları

Merhabalar, İnternetten, sahibinden.com üzerinden filan hiçbisey satmadım daha önce. Şimdi bi teklif geldi (son fiyat ne olur filan soruldu). Satışta nelere dikkat etmeli. Karşı ödemeli kargo gönderirim, adam almaz, o bana mı patlar?
 
parayı hesabınızda görmeden ürünü göndermeyin.


  • Ufuk  (03.01.18 04:00:32) 
Bi de şöyle şeyler oluyormuş, bilginize.

tahiryildiz.com
  • neynep  (03.01.18 04:10:34) 
Ben yaptığım her satışta önce parayı istiyorum adam gönderir göndermez kargoluyorum. Güvenip güvenmemek onun kararı, güvenmemek en doğal hakkı tabi. Elden satarken de parayı hesaba alıyorum ki sahta para falan verme durumları olmasın diye.


  • lana del rey  (03.01.18 05:08:14) 
ürüne göre değişir. get ile satış yaptıysanız alıcı önce parayı havuz hesabına yatıracak vs. kolay satılacak bir ürün ise benim tercihim elden görerek satmak. alıcı şehirdışında ve ısrar ediyorsa tok satıcı olup önce havale sonra mal şeklinde satış yapmak.

pazarlık türkiyede alışkanlık adam 5 lira bile ucuza alsa kendini zafer kazanmış hissediyor. o yüzden pazarlık tekliflerini kırmayın sembolik ufak bir indirim yapın.
  • orpheus  (03.01.18 05:08:14 ~ 05:09:32) 
Ben de tekrarlayayım, "para peşin kırmızı meşin".


  • John Bloor  (03.01.18 10:26:47) 
elden diyor, akşam gelicem alıcam diyor. makul çerçevede düşünmeye çalışırsak, tek düşünmem gereken sahte para olabilir sanırım. orda da biraz güveniyorum kendime. ama güvenmeyeyim.

gelmeden önce parayı yatırın, öyle gelin de denmez ki. ben almaktan vazgeçerdim biri böyle dese.
  • neynep  (03.01.18 14:00:08) 
Çok değerli, ve hemen nakte çevrilebilecek bir ürün değil ise sahte para ihtimali yok gibidir.

Kamuya açık güvenli bir yerde buluşun, tabi ürün taşınabiliyorsa. Tanımadığınız birine ev adresinizi vermeyin, tanıdık bir esnaf varsa dükkanında çok daha iyi olur.
  • John Bloor  (03.01.18 14:31:05) 
Teşekkür ederim.


  • neynep  (03.01.18 20:26:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.