[]

Hangi aşıları olduğumu nasıl bilebilirim?

Küçükken hangi aşıları olduğumu hangileri olmadığımı nasıl bilebilirim. 23 yaşındayım o yıllarda bilgisayara kaydediliyor diye düşünüyorum. Bir yolu var mı bunun?
 
rez. ben de merak ediyorum hocam. bir sonuç bulabilirsen benimle de paylaş lütfen.


  • umutlarivarolankisi  (03.01.18 02:34:02) 
Doğum yerini bilmiyorum ama büyük şehirlerde 1984 veya 1987’den itibaren aşı karnesi ıygulaması varmış. 1990’dan sonra tüm Türkiye’ye yayılmış. Ailede aşı karnesinin kopyası olması gerekiyor. Ben 1983 doğumluyum, aşı karnem yok ve 6 sene önce İspanya’ya giderken aşılarımı kanıtlamam gerekti. Kanıtlayabilmek için de bazı aşıları yeniden oldum ve belge aldım “Bu aşılar olunmuştur” diyen. Onunla da sağlık raporu aldım. Geçen sene de yine yurtsışındaki iş için aşı kanıtı gerekti. Bulunamayınca oradaki geçerli bir kurumda testler yapıldı. Kabakulak bağışıklığım yeterli çıkmadı ve hepatit bağışıklığım hiç çıkmadı, o aşıları orada tamamladılar. İki durumda da kanıtlayacak bir yer bulamadım.


  • aychovsky  (03.01.18 03:03:00 ~ 03:03:46) 
Aile hekiminize danışacaksınız, o kayıtlara ulaşabiliyor


  • damba  (03.01.18 03:03:04) 
emin olmamakla beraber aile hekimliklerinde veya toplum sağlığı merkezlerinde yapılan kan ve idrar testleri ile bir kısmı anlaşılıyor diye biliyorum.


  • iwillsee  (03.01.18 10:26:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.