Telefonlarımız dinleniyor mu gerçekten?

Az önce bir arkadaşımla telefonda sohbet ediyorduk. Siyasetten bahsederken Öcalan, Fethullahçılar vs. gibi kelimeler kullandım ve arkadaşım kızdı bana. Telefonda böyle şeyler konuşma dedi. Yahu biz sıradan insanlarız, kim bizi neden dinlesin dedim. Özel kelimeler radarlarına giriyor dedi. Bir çeşit keyword detector'ünden bahsetti.

Pek ikna olmadım. Siz ne düşünüyorsunuz. Türkiye'de böyle bir şey yapılıyor olabilir mi gerçekten?

ozel kelimelerin gectigi telefonlarin dinlemeye takilmasi durumu dogru olabilir buyuk ihtimalle. teknoloji buna musait :)

normal insanlara ait telefonlar bir tek normal insanlar tarafindan kullanilmaz ki.
  • fakyoras  (02.01.18 22:25:29 ~ 22:25:43)
size şöyle anlatayım,
yıl 2009 falan sultanahmette oturuyorum. manyağın biri almış pompalıyı saraya girmiş polis içerde sıkıştırmış falan. tak tuk ateş ediyor duyuyorum evden sesleri. sonra haberlerde gördüm. peder beyleri aradım işte dedim böyle bir olay varmış merak etmeyin. peder bey ankarada emekli memur hayatı boyunca polis karakoluna bile girmemiş biri. o sırada benle telefonu kapatınca atm önündeymiş kartı sokucakken iki polis gelmiş kimlik sormuşlar kimliğe bakıp geri dönmüşler.
yani yes.
  • dedim dedim de kime dedim  (02.01.18 22:31:34)
böyle bir teknoloji varsa - ki var - türkiye'de böyle bir şey yapılıyor olabilir mi? bunu sormak bile abes.

  • zgrydn  (02.01.18 22:32:57 ~ 22:33:27)
Tüm görüşmeler yazılı olarak kaydediliyor. Savcılığa falanca konuşmada şu bana hakaret etti diye bir dilekçe ver, metni koyarlar önüne.

  • babilbaligi  (02.01.18 23:39:39)