[]

Harici hard disk vs cloud

2 tb dosyayı yedeklemem lazım. hariciler zamanla göçüyor. zaman cloud zamanı mı?
hangisi? 
2 TB dosya için şu anki upload hızlarıyla iyi ihtimal 4 mbit aldığınızı ve bunu tam verimle kullandığınızı var sayarsak, kesintisiz uploadda 48 gün sürer.

Bence hızlı interneti erişimi olanlar için elbette cloud fakat, dosyaları önceleklendirmek daha matnıklı, yani mesela en değerli şeyler nelerdir genelde? Fotoğraflar, bende yaklaşık 30 gb'ı aşıyor ve clouda üniversitede iken yüklemiştim, şimdi düzenli aldığım yedekler küçük oluyor böylece upload hızı önemsiz.

Cloud dışında elle 2 farklı harddiske yedeklemek veya bir nas çözümü kullanmak mantıklı olur.
  • atom karincanin torunu  (02.01.18 21:31:49) 
benim için hayati önemi olan şeyler fiziksel depoda, az önemli şeyler de cloudda. isterse dünyanın en güvenli cloud sistemi olsun ama fiziksel depolama yapmadığımda uykularım kaçar.


  • golgi aygıtı  (02.01.18 21:35:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.