[]

4k tl bütçeli laptop tavsiyesi lütfen

Taşıma amaçlı değil, evde sehpa üstünde olcak
Film izlemeyi seviyorum, ekranı güzel ve 4k oynayabilsin
Oyun oynarım ama ağır fps falan değil; afe of empires, gta5, stardew valley falan

Daha önce samsung ve Toshiba kullandım, farklı bir marka olsun istiyorum.
Asus lar güzel gibi.

He ara sıra Youtube handbrake da renden yapıp video atıyorum.

Bütçe 4k. Teşekkürler^^

 
"4k oynayabilsin"
şu zaten gtx 1080 gibi bir ekran kartını şart koşuyor. 4k tl'ye var mıdır bilmiyorum ama bunu yazayım dedim. (Monster'larda olabilir çok büyük ihtimalle. Hem masada duracak diyorsun)

Asus Rog serisi güzel, ekranları da gayet iyi benim 2 yıl önce aldığım laptopun ekranı renk doğruluğu çok güzel. (IPS) Ben video kurgu- basit renk düzeltme işleri için kullanıyorum zaten.

Lakin aslında oyun laptopu diyince artık Amd Freesync'li şeyler var sanki, oyunda baya etkili oluyormuş. Bir de 4k demişsin ama bu laptopların çoğu 4k ekranlı değil, ha gtx1080 varsa oynatır ama ayrı monitöre bağlarsın (hdmi tipi vs de etkiliyor kimisi sadece 30hz (kare) verebiliyordu galiba onları bir araştır)
  • rodriguez2  (02.01.18 19:41:13) 
Pardon yanlış yazmışım 4k oynamak değil izlemek olacaktı :)


  • denizaya  (02.01.18 19:53:52) 
aa anladım, ben de yanlış anlamışım sonrasında oyun falan da diyince :)

4k filmi modern bi laptop rahat gösterir ya, tabii çok yüksek bitrate'li bir şey bulursan izlersen zorlanabilir (ssd'li olursa onu da aşar) ama şu an internetten bulacağın 50gb'lık 4kyı bile izlersin bence.

ben mesela i7 4700hq işlemcili (o zamandan şimdiye 3 nesil atladı işlemciler) 16gb ddr3 ramli makinemde 4K video kurgusu yapıyorum. Çok korkma yani ondan.
  • rodriguez2  (02.01.18 20:41:24 ~ 20:42:05) 
Bütçeyi biraz daha artırabilirsen dell inspiron 7567 al. Piyasadaki fiyatına göre en dolu makine. Vatanda geceleri indirimle 4600 civarina geliyor.


  • cloudybloody  (03.01.18 00:41:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.