[]

Gurbetçi filmleri-dizileri arıyorum

Almanya ya da başka ülkelerde çekilen; orada yaşayanların hayatlarını anlatan eski ya da yeni film-dizi tavsiye eder misiniz? Gurbetçi Şaban, Almanya Acı Vatan, Dilekler Zamanı ve Fatih Akın filmleri hariç olursa memnun olurum. İzledim onları çünkü.
 
Otobüs
40 metrekare almanya

  • Phoebe  (02.01.18 13:51:47) 
Berlin in Berlin
Kebab Connection

  • auroraaurora  (02.01.18 14:13:37) 
  • elestirman  (02.01.18 14:33:33) 
umuda yolculuk www.imdb.com


  • emrahday  (02.01.18 14:37:42) 
wilkommen in deutschland - yasemin şamdereli


  • foseptik çukuru  (02.01.18 15:57:47) 
Polizei


  • suicides underground  (02.01.18 16:13:09) 
Hepsini not aldım. Çok teşekkür ederim :)


  • ismira007  (05.01.18 18:36:06) 
Bir de bir umut uğruna diye bir film izlemiştim. Gökhan Güney başroldeydi. Hatta filmde vefat ettiğinde araba ile Almanya'dan Türkiye'ye tabut içinde cenazesini getiriyorlardı diye aklımda kalmış.


  • ceyhan prensi adana  (20.01.18 08:59:38) 
(bkz: gurbet kuslari), (bkz: Bir Türk'e Gönül Verdim) tr'de bu konudaki ilk filmlerdir buyuk ihtimal.
bir donem yesilcam gurbetci kitleye yonelik filmlere agirlik vermistir. 70'lerden, 80'lerden, bir cok tema'da, yan oykude var. sadri alisik'tan, kadir inanir'dan, hulya kocyigit'ten, kemal sunal'dan, bizimkiler'den, gurbetciler'den, meltem cumbul'a, hulya avsar'a, fatih akin'a filan.
iyi bir literatur taramasi gerek bunlarin hepsine hakim olmak icin.

yukarida sayilanlar disinda onemli yapimlar arasinda;
sari mersedes
lola und billy the kid (cok gurbet filmi sayilmayabilir gerci)

son donem icin"umut dag"in "kuma"sini gorebilirsiniz. 2003 yapimi "karamuk" da vasat ama gunceldir. "aprilkinder" var.

edebiyatta "fethi savasci"nin oykuleri, "yunan bicagi - yilmaz guney", aras oren, yuksel pazarkaya, bekir yildiz, güney dal, feridun zaimoglu, zafer senocak, renan demirkan, osman engin, alev tekinay,

abd'de, fransa'da, avustralya'da filan pek birseyler yok benim bildigim. oralardaki turk kitlesi boylesi isler cikaramiyor pek.
fransa'da, pek alakali deyil ama, "L'empire des loups"da turk gocmenlerden bahis geciyor.
genel olarak "le haine", "america america", "angela's ashes" gibi serilerden devam ederek dunya literaturunde iz surebilirsiniz ayrica.
guney amerika'daki durum cok ayridir, ayrica irdelemek lazim oralardaki gocmen kulturleri icin.
  • viva paulista  (20.01.18 10:11:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.