[]

Göğüste kitle

Merhabalar. Kardeşim göğsünde hafif ağrılı kitle sebebiyle doktora gitti. Doktor ultrason istemiş. Ultrason raporunda her şeye normal yazıyor. Kardeşim bu raporu görünce doktora gösterme gereği duymamış. Aradan yaklaşık 2 ay geçti ama göğsündeki kitle duruyor. Israrla doktora git diyoruz dinlemiyor. Biz de korktuk açıkçası nedir ne değildir bilmiyoruz, tehlikeli bir şey olma ihtimali olabilir mi? Kitlenin zararlı ya da zararsız olduğu sadece ultrasonla anlaşılabilir mi?
 
Geçmiş olsun. Öncelikle doktor ya da sağlık mensubu değilim. Tercrübelerim ile cevap vereceğim yanlışım olursa bilenler düzeltsin. Ağrı yapıyorsa zararlı değildir demişti doktorum süt bezesi yap bezesi olabilirmiş. Bazı kitleler ilaçla yok oluyor, yani sonucu göstermesinde fayda var. 2010 ylında göğsümdeki kitle alındı, ilk ultrason raporumda 7 farklı kitleye rastlandı bunların 6 tanesi için ilaç tedavisi uygulandı. İkinci ultrason raporumda bir kitle vardı içi sıvı doluydu ama ağrısı yoktu. Bu alındı. Yani birden fazla varsa hangisi ağrılı, hangisi değil ayırt edemeyebilir.


  • denef  (02.01.18 12:59:30) 
Yağ bezesi yazacaktım, mobildeyim editleyemedim.


  • denef  (02.01.18 13:00:11) 
Istanbul'daysa meva meme vakfina gitsin bence.


  • mor oje  (02.01.18 13:00:53) 
bende de aynı problem vardı, ultrasonda normal görünüyorsa çok büyük ihtimalle sorun yoktur fakat takipte kalmanızda fayda var. anne tarafınızda kanser hikayesi varsa kardeşinizle konuşun, gerekiyorsa tekrar kontrole beraber gidin.


  • evde liyakat kalmamis  (02.01.18 14:07:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.