[]

kronik bel tutulmasi

selamlar. is geregi her gun ayri otelde/yatakta yatiyorum. surekli yolculuk yapiyorum. bazi geceler yolda oluyorum ve otobus koltugunda uyuyorum. son 10 gunde 3 kere belim tutuldu. tam iyilesmeden tekrar tutuldu. sanki sirta bicak saplanir gibi oluyor ya, o mevzu.

simdi bu daha ciddiye gider mi? fitik falan olmayayim genc yasimda? ne yapmak lazim duzelmesi icin? agir da kaldirmiyorum, az once burnumu hizlica cekerken saplandi agri.

tesekkurler.

 
Bel dediniz ve yüzme tavsiyesi default olarak geldi.

Ben haftada 2 gün gittiğim yüzmede ilginç şekilde artan bel ağrısını haftada 4 gün yüzmeye çıkararak 5%'e indirdim.
  • onemoremile  (02.01.18 11:00:11) 
@onemor

bel agrisi degil, bel tutulmasi. aniden gerceklesen, noktasal agri. normal sartlarda belimde agri yok. ara sira herkesin basina gelebilen bu sey 3 kere ust uste oldu 10 gun icinde, onu soruyorum.
  • icim urperiyor  (02.01.18 15:05:38) 
yer etmiş nlaşılan. zedelenme olmuş, zayıf nokta iyileşme fırsatı bulamamış.

önce o bölgeyi korumaya al. fazla yüklenme, ani hareketlerden, ağır kaldırmaktan, ani ısı değişimlerinden ve uzun süreli oturmaktan kaçın. yolculuklarda yanında sırtına koymakık minik bi yastık bulundur. otelde de baldır altına koyarsın sırt kasların rahat eder.

bölge iyileştikten sonra sırt kaslarını kuvvetlendirmeye yönel. ısınma hareketleri, sırt kaslarına yönelik hareketler yap. yolculuk uzun sürecekse molalarda inip yürü. hatta otobüste bile arada kalkıp biraz durup oturabilirsin. her ne kadar yükü sırta vermeyecek şekilde oturmaya çalışsan da yine de yük biniyor ister istemez. kalkınca yükü ayaklara alıyorsun sırt rahatlama fırsatı buluyor.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (02.01.18 15:36:37 ~ 15:37:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.