[]

Diş Sıkma Tedavisi

Selamlar.

Diş sıkma problemim var özellikle stresli dönemlerde, yılbaşı öncesi yoğunluğundan 3-4 hafta aşırı daraldık iş yerinde ve geçtiğimiz hafta iki dişim kırıldı. Bir tanesi önceden çatlamıştı, onaran doktor "sende diş sıkma problemi var muhtemelen" demişti, o esnada kaynadı konu soramadım ki başka şehire taşındım zaten. Diğer diş de tam ortadan ayrıldı diş etine sıfırlayana kadar, öyle çirkin koptu. Kökü var olan yarım dişin kendisi yok. Neyse.

Maddi olarak sıkıntılı olduğum için iki kırık dişimi tedavi ettirmem yakın süreçte mümkün değil, bu esnada en azından kalanları sıkıp sakatlamak istemiyorum ve plağı-silikonu adı herneyse onu bir an önce almak istiyorum. Ama sanırım o aparatı da dişlerin tedavisinden sonra veriyorlarmış.

1- Yan yana 2 kırık dişim tedavi olmadan aparatı alma şansım nedir? Kalıp alınırken o iki dişin kısmı elle ayarlansa tedavi edilmiş gibi de o kalıbı alıp kullansam, olabilir mi?

2- Ortodontist mi hallediyor ağızlık işini yoksa dişçi mi?

3- İstanbul sınırlarında ağızlık için ortalama tahmini ne kadar fiyat biçerler?

 
selamlar, öncelikle eğer türkiye'de yaşıyorsanız herhangi bir üniversite hastanesine giderseniz öğrencilerin yaptığı işlemler genelde bedava-bedavaya yakın olur.gece plağı yapamazlar ama tedavilerinizi halledebilirsiniz.


  • neverlose  (01.01.18 20:41:49) 
kullanım zor bu aparatın 200-300 dür ama esas nedeni(stresi) ortadan kaldırman gerek


  • moderniko  (01.01.18 21:29:44) 
Ben devlet fiş hastanesinde yaptırdım ve 5 fk sürdü doktor ağzıma kalıbı soktu azıcık bekledi çıkarttı. 3 gün sonra gel plağını al dedi ve 3gün sonra odasının kapısını çaldım alıp çıktım. Normal uzmanlığı olmayan dişçi yaptı bunu.


  • tahin pekmez yoğurt  (01.01.18 22:53:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.