[]

[Javascript + HTML] fade ettiremiyorum

yapmak istedigim sey basitce su, video baslarken de bir fade olsun, oynat butonuna basinca fade kalksin, durdurunca geri gelsin.

ancak benim ornegimde ancak iki kere oynat / durdur yaptiktan sonra bu olay istedigim gibi oluyor. yani ilk seferde bir fade yok, video'yu oynatiyorum fade geliyor, durdurup tekrar oynatinca ortadan kalkiyor ve duzene giriyor. bunu nasil cozerim?

jsfiddle.net

 
vid.addEventListener('pause', function() {
vid.classList.add('stopfade');
pauseButton.innerHTML = "O Y N A T";
});

vid.addEventListener('play', function() {
vid.classList.remove('stopfade');
pauseButton.innerHTML = "D U R D U R";
});

şunu en alta ekle, hemen üzerindeki click event'indeki class ekleme çıkarma mevzularını kaldır, yalnızca play/pause kalsın.
  • yuto  (01.01.18 19:45:10) 
Merhaba, çok anlamadığımı baştan belirterek, alternatif olabilir düşüncesiyle bir cevap yazmak istedim.

JS kodlarınızdan anladığım kadarıyla vidFade() komutu sadece click olayında aktif hale geliyor ve bu yüzden sizin bahsettiğiniz sıkıntı oluyor.
Metodu hemen 3. satırda çağırınca çalıştı ama yanılıyor da olabilirim. :)

var vid = document.getElementById("bgvid");
var pauseButton = document.querySelector("#baba button");
vidFade();
  • pink panther  (01.01.18 20:03:12 ~ 20:03:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.