Hangi yazıcıyı alayım?

Öncelikle herkese iyi seneler.

Eve tarayıcılı bir yazıcı almak istiyorum. Şu iki üründen birini alabilirim gibi geldi ama teknik özelliklerinden çok anlamıyorum, hangisini tercih etmeliyim?

Bu arada ikisini de 150 liraya alabiliyorum şu an. Bir de adları tam gözükmüyor ama sağ taraftaki püskürtmeli. Onun indirimsiz fiyatı daha yüksekmiş, o daha mantıklı bir tercih gibi duruyor ama o püskürtmeliyse diğeri nasıl onu bile bilmiyorum =/

Veya sizin başka bir tavsiyeniz var mı?

Karşılaştırma tablosu okunmuyormuş. Linklerini vereyim, üşenmeyip bakarsınız inşallah.

www.hepsiburada.com
  • marjory  (01.01.18 02:06:07)
Hiçbiri.

150 liraya mürekkepli yazıcı alıp kartuşunu 80-90 liraya alacaksınız sonra. Özel bir amacınız yoksa lazer siyah beyaz yazıcı alın.
  • synesthesia  (01.01.18 02:10:10)
Özel bir amacım yok, Çok yoğun olarak yazıcı fonksiyonunu kullanacağım. Almışken tarayıcı da olsun dedim.

Lazer yazıcılar da çok pahalıymış yalnız...
  • marjory  (01.01.18 02:13:46 ~ 02:16:01)
Kartuşlu yazıcılarda mürekkebi kendin doldurabiliyorsun. Araştır derim. Hpyi bilmiyorum bu arada ben canon kullanıyorum.

  • uyusam iyi olur  (01.01.18 02:15:55)
Tarayıcıya gerçekten ihtitacınız var mı yok mu onu da netleştirin. Ben mesela uzun süredir belge taramıyorum. Cep telefonları yüksek çözünürlükte fotoğraf çekiyor zaten. Ne lazımsa fotoğrafını çekiyorum.

  • synesthesia  (01.01.18 02:16:25)
En mantıklısı şu galiba:

www.hepsiburada.com

Bir kartuşla 300 küsür sayfa çıktı alabiliyorsam o da iyiymiş.
  • marjory  (01.01.18 02:35:22)
onun kartuşları 1 hafta çıktı almasan kurur.

  • gölgede aynı  (01.01.18 03:14:12)
Haftada 100 sayfa alırım nerden baksak. KPSS çalışıyorum. Bir sürü kitap aldım ama onun 10 katı kadar da pdf kitap var. Yeri geldikçe çıktılarını alıp alıp soru çözmek istiyorum açıkçası, ekrandan olmuyor.

Yazıcılar konusunda da gerçekten bilgim yokmuş. İki seçenek arasında kalmıştım onu sorayım dedim, şimdi araştırdıkça batıyorum =)

Lazer yazıcılar iyiymiş gerçekten ama şu an benim için çok fazla. Şu an ihtiyacım olan şey sürekli kullanacağım siyah-beyaz bir yazıcı. Ve en önemli kriterim ucuz olması. Mümkünse de kartuşunun doldurulabilir olması.
  • marjory  (01.01.18 03:38:04)
Ben de o yollardan geçtim boşa uğraşıyon.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (01.01.18 03:54:15)
@qazedcsrfvtyhngujmkol, muhtemelen öyle, ama yaza kadar kendimi bir şekilde oyalamam lazım. Sonrası yüksek lisans.

  • marjory  (01.01.18 03:59:23)
Alırsam Brother HL-1111 Mono Laser Yazıcı alacağım sanırım. Bu kadar seçenek varken mürekkeple kartuşla uğraşmak çok akıl kârı değil.

Fikir veren herkese teşekkürler.
  • marjory  (01.01.18 04:32:41 ~ 04:49:19)