[]

Yılın son denemesi

Karanlıktan korkmam ben, karanlığın içindekinden korkmam. Kendi içimdeki karanlıktan korkarım. İçimdeki benin geldiği karanlıktan. Yoksa severim karanlığı. Çünkü karanlık günahlaraımı örter, karanlık korkularımı gizler. O karanlık ki aynaları suspus yapar ve dahi gerçeği bile söyleyemez aynalar. O karanlık ki gerçeğin en savunmasız olduğu haldir. Saklanacak yer arar karanlıkta gerçek ama bulamaz, ve yalan en kolay karanlıkta öldürür gerçeği.

Son pasaj denememi sizlerin görüşlerine sunuyorum. "Karanlık" sözcüğünü maalesef çok tekrar ettiğimi biliyorum. Onun dışında nasıl?


 
dostum karanlığa dair bütün öngörülebilir cümleleri kullanmışsın, günah örtmek gibi. yeni bir şey yazdığına dair bir kanaat bırakmadın.


  • rakicandir  (31.12.17 21:54:45) 
Karanligi cok tekrar etseniz de guzel. Karanliktan karanlik demeyerek nasil bahsedeceksiniz ki? Ben sevdim.


  • lamira  (31.12.17 21:59:11) 
aynaları suspus eder belki yapmaktan ziyade.
cümleler yoğun yani araya daha az yoğunlarla desteklenerek yazılabilir.
her yazılan güzeldir, desteklenmelidir. siz yazmaya biz okumaya devam.
  • karamaleksey  (31.12.17 22:03:48) 
Ben pek sevemedim. Yazildiktan sonra hiç okunmamış gibi. Biraz daha toparlanabilirmiş. Zorlama geldi biraz.


  • aquarium  (31.12.17 22:12:20) 
Tekrarlar dışında çok başarılı.


  • cok iyi yol  (31.12.17 22:16:09) 
Diğer yazdıklarını begenmemistim fakat bunu beğendim. Sadece cümlelerin daha güzel olabilir bence. Biraz daha üzerinde dusunebilir, taslak oluşturduktan sonra oynayabilirsin üzerinde. Sanırım fazla acele ediyorsun bitirmek için.


  • rahip janick  (31.12.17 22:46:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.