[]

bilgisayar seçimi

www.gittigidiyor.com

www.gittigidiyor.com

www.gittigidiyor.com

bu 3 bilgisayar arasında ekran kartı ve boyut dışında göremediğim bir fark var mı? gtx 1050 ile 1070 arasında dağlar kadar fark var mı? bütçe problem değil ama ufak bir fark için daha fazla vermeyeyim. çok fazla oyun oynayan biri değilim. ekstra olarak xbox var, arada oradan oynuyorum. Amacım, 4-5 yıl kullanayım, günlük kullanımda kesinlikle hiç kasmasın, arada ufak photoshop işlemleri yapayım. (belki iyi bilgisayar alırsam daha fazla oyun oynayabilirim emin değilim, witcher 3, battlefield vs)

17.3 ekran ile 15.6 arasındaki kullanım farkı kolaylığı hakkında deneyimleriniz nelerdir? diz ve film fazla izliyorum, 17.3 tercih sebebi olmalı mı?

farklı pc tavsiyesine de açığım.

 
selamlar, iyi senler, 15.6 normal kullanıcılar için gayet yeterli.

kimdir bu normal kullanıcılar? ara sıra da olsa bilgisayarını bi yerlere taşıyanlar.

sosyal medya takılan, oyun oynayan, ara sıra office uygulamaları kullanan kişiler.

17.3 boyut gerçekten çok büyük, taşıması külfetli, eğer oturup sabahtan akşama bişeyler çizmiyorsan, fotoşop uğraşmıyorsan, film izliycem ben illa büyük ekran olsun demiyosan bence alma.

valla sık taşıyorum dersen büyük problem 17.3

şu da var, 15.6 alıp, üstüne 17.3 ile olan fiyat farkıyla güzel büyük bir monitör alabilirsin 21 22 inch falan.
  • killerbee  (31.12.17 20:48:39 ~ 20:50:15) 
hocam eğer fazla taşımayacaksanız ve oyun oynamayı gerçekten düşünüyorsanız 17.3 çok iyi bir tercih olur. ama aleti yaya olarak her taşımanızda 17.3 tavsiye edenleri anabilirsiniz. 10 dakika sonra 100 kilo oluyor alet sırtınızda :) bir de mat ekran çok çok önemli bence. msi ların oyuncu serilerinin tamamı mat ekran diye biliyorum ama teyit etmek iyi olur. parlak ekranlar tam baş belası.


  • tukenmez adam  (31.12.17 21:27:26 ~ 21:35:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.