bu gün doğum günü olan wizard of wor oynaycağım ama tuşlar ters

geçen gün sordum bunu ve bulundu:

www.eksiduyuru.com

internetten oynamak istedim ve buldum tabii:

www.arcadedivision.com

ama ya hareket için 4 yön tuşu ve ateş etmek için enter ya da hareket için wasd ve ateş için sol shift seçenekleri var. ateş ve yön yakın. oynanmıyor.

buna ne çare bulabiliriz? enteri başka tuşa da atasam falan? bilgisayar macbook air.

bu arada bu oyun 31 aralık 1980'de piyasaya sürülmüş. oyunun da doğum günü kutlu olsun.

mac açık değil de ayarlarda vardı diye hatırlıyorum.

yoksa mac key mapper diye aratırsan işe yaraycak şeyler çıkar sanırım.
  • passion rules the game  (31.12.17 16:53:42)
Ben sarı adamlarla oynadım. Ok tuşlarıyla yürüyüp ctrl ile ateş ettim sorun olmada. 2. round'ı bitirdim bıraktım. Yön tuşları ve CTRL de çok mu yakın?

  • g man  (31.12.17 17:00:46)
@g man:

sarı adamda yön tuşlarını kullanınca enter ile ateş ediliyor? sizinkisi macbook air mı?
  • zunkatsar  (31.12.17 17:08:29 ~ 17:15:16)
@passion rules the game:

kabaca baktım ama pek bir şey çıkmadı. mesela oyun oynarken z tuşunu enter'a atıyım sonra kapatıyım...
  • zunkatsar  (31.12.17 17:13:12)
pqrs.org

şu işini görür herhalde, oyun oynarken profil değiştireceksin. profil oluştururken kafana göre tuş atayabiliyorsun, toptan değiştirmeye gerek yok sanırım. app de açık kaynak, sıkıntı çıkmaz herhalde
  • passion rules the game  (02.01.18 11:25:02)