[]

Laptop ekranında aniden oluşan çizgiler

Yaklaşık 4 yıllık laptopumun ekranı durduk yere çizgileşerek görünmez hale geldi.
Hdmi ile tv ye bağlayınca görüntü tv ye yansıyor ama laptop ekranı hala bozuk.

Yeni laptop aldım ama bu eski samsung laptop ekranı büyük ve çok güzeldi, film izlemek güzel oluyordu.

Sormak istediğim böyle ekran bozulmalarını bilgisayarcılar tamir edebiliyor mu? Yoksa ekran bozuluncs laptop çöp mu oluyor?

 
gidip geliyorsa ekran kablosunda problem olabilir. kalıcı ise daha kompleks sorun olmuş olabilir


  • sttc  (31.12.17 02:13:37) 
Görüntüyü ekrana ileten hatlarda kırık var. Çaresi yok, geçmiş olsun.

Onlar kulaklık kablosu gibi lehimlenebilen şeyler değil. Yenisiyle değiştirilmesi lâzım, bir yerden bulunsa bile yenisinin parası kadar tutar.
  • yirmisantim  (31.12.17 02:23:09) 
Tüh çok güzel ekranı vardı. işin gıcık yani 2017 de aldığım yeni laptopun ekranı bu eskisinden dandik.


  • denizaya  (31.12.17 23:47:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.