[]

AutoCAD alternatifi

Birsürü program var malum.

Bunlardan kullanan ve tavsiyesi olan var mı?

Arayüzün ve kullanımın (komut vs) aynı AutoCAD gibi olması önemli..

şimdiden teşekkürler.

 
AutoCAD'in iki boyutlu kısmı, üç boyutlu SolidWorks, CATIA, Creo gibi programların Sketch modülüne eşittir. Komut açısından AutoCAD'e göre çok daha kolaydır. Bulabilirseniz SolidWorks indirin.


  • dissendium  (31.12.17 00:49:46) 
yok ben gstarcad, progecad gibi birebir muadillerini soruyorum. var mı onlardan kullanan, tavsiyesi olan?


  • deadwampir  (31.12.17 00:55:40) 
O zaman şunu şuraya bırakayım. Hamallıktan kurtul diye böyle bir tavsiye verdim.

blog.capterra.com

BricsCAD ve ZWCAD benzer sayılır.
  • dissendium  (31.12.17 00:59:15) 
Gstarcad 5 sene önce kullandık. Memnun kalmadık. Hem çok hata veriyordu, hem de müşteri hizmetleri sıkıntılıydı. Özellikle aktivasyon kısmı çok sorunluydu. Türkiye distribütörü Çin'e senin kodunu mail atıyor, onlar da geri key yolluyorlar falan. 1 hafta aktivasyon beklemiştik. Belki şimdi daha düzgündür.

Şimdi Nanocad kullanıyorum. Autocad'in birebir aynısı ve free sürümü de mevcut. Memnunum.

Fakat bu programların şu şekilde değerlendirmen gerekli:

Eğer yaptığın çizimi PDF'e dönüştürüp veya çıktı alıp müşteriye teslim ediyorsan veya sahaya yolluyorsan tamam. Fakat, müşteriye veya diğer projecilere gönderip ekleme yaptırıyor veya onlardan gelen çizimler üzerinde çalışıyorsan mutlaka bir şekilde ya sen, ya da onlar hata alıyorlar.

Çoğunluk Autocad kullanıyor ve yaptığın işten iyi para kazanıyorsan, mecburen paranın bir kısmına kıyıp Autocad kullanacaksın.
  • malheiros  (31.12.17 01:05:30 ~ 01:05:54) 
Dassault'un çıkardıgı var bitane adını hatırlayamadım


  • synch  (31.12.17 02:37:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.