Şu anda içebilen kaç kişiyiz?

Kaçımız bu lükse sahip?

içmek lüks mü ihtiyaç mı?

  • goodz  (30.12.17 23:38:08)
Lüks

  • pavlis  (30.12.17 23:38:37)
niye lüks ki? ben birşeyler içtim ama lüks falan değildi.

Edit: Ha pardon, ben süper burjuva algımla maddiyata gönderme yaptığınızı düşünmedim de içme eylemi olarak baktım. "18'den büyükseniz yaparsınız?" gibi düşündüm. Çünkü çok param var. Lanet olsun.
  • sopiro  (30.12.17 23:39:00 ~ 23:43:30)
Uzun uzun yazmaya lüzum yok.
%5x oy alan iktidar ve vergiler lüks ediyor işte.

  • pavlis  (30.12.17 23:40:05)
evde bira yaptığımız sürece lüks değil. şişesi 1.5 liraya lüks mü olur?

  • babilbaligi  (30.12.17 23:42:10)
6 tanesi 65 kron 30 lira yapar nesi luks ula

  • bos gezenin bos ustasi  (31.12.17 00:00:23)
ben icemiyom. yarin aksam bendeyiz mesela, normalde plan farkliydi ama bes kurusum yok. ama ev var. o yuzden sende toplanak, arpani suyunu da biz alak dediler, oylelikle ikna oldum. birine iki, birine dort bira kitledim. digeriyle de pazarlik yapiyorum. yetmiyo. en azindan 7-8'i bulmam lazim. kendi param yok. uc biracik alsam iki, bilemedin uc gun daha param olur cebimde, sonrasi wefad. cok isterdim hafta sonu birami acayim fistigimi findigimi yiyeyim ama yok. evde bi de yani. o bile olmuyo. haftada 4 bira icsen ayda 130 lira falan. yuh. nerden baksan 15-20 gunluk yemek parasi.

  • der meister  (31.12.17 00:04:50)
Pek içen birisi değilim. İçtiğim zaman dışarda içerim ama düşünürüm ne kadar gidecek gibisinden. Çok üst düzey gelirim de yok bana yetecek kadar işte.
Ama dediğin gibi lüks birşey oldu içmek. Bir de evde alkol yapma olaylarına da el attılar. Hepten lüks oldu.
Orta direk şaban filmiydi sanırım. Zam gelen kahvaltılığı kavanoza atıp ekmak banıyordu kemal sunal. Yakında yine öyle olacak galiba :)
  • ismira007  (31.12.17 00:11:16)
ben su içiyorum bu bir lüks müdür?

  • regardless of what they say  (31.12.17 00:17:59)
yerine göre değişiyor bu durum. şişe biranın markette 1,70 pln olduğu diyarlardan yazıyorum. alkol ucuz, herkes içiyor, herkes mutlu :)

  • fatih terim akti  (31.12.17 01:04:00)
bu duyuru açıldığında alsancak'ta yalnız başıma üçüncü birayı gömmüştüm. evdeyim şimdi +1 ekleyin.

lüks değil lan sanki? 11 lira şişe bomonti. 2.60 küsür lira otobüsle gidiş, 2.60 lira dönüş. şimdi 2.86 yapacaklarmış gerçi.
  • rain when i die  (31.12.17 01:28:23)
Bu kosullarda luks. Haftada bir falan ancak kendine kucuk bir guzellik yaparsin en fazla. Hatta biz onu ay yapalim.

  • runagain  (31.12.17 04:47:03)