[]

Fissür ve kanama

selamlar,

geçen biraz zorlayınca 1 senenin ardından ilk kez yine kanama oldu ama baya kanadı bu sefer. her tuvalette de tekrardan kanıyor. doktora bundan önceki seferde gitmiştim ve osmolak ile merhem vermişti. o zaman merhemi kullanmadım ve kendiliğinden geçti.

osmolak dışında tavsiyeniz olur mu? kan kaybı çok olursa sorun olur mu bir de? çünkü baya saniyede 2-3 gidiyor...

 
osmolak müshil zaten. fissürü direkt tedavi eden birşey değil yani. taviye olarak doktor öneriyorum ben. gçmiş olsun.


  • sutlu nescafe  (30.12.17 21:48:08) 
Benim kardeşim 2-3 yıldır hemoroid hastalığı çekiyor. Annem çoban çantası diye bir bitkiyi demleyip içirmenin çok iyi geldiğini öğrenmiş, yaptı içirdi gerçekten çok iyi geldi. Fissürü de aynı şekilde iyileştirir mi bilmiyorum ama hiç değilse doktora gidene kadar idare ederse diye söylemek istedim.


  • yaren  (30.12.17 21:51:23) 
bol bol sıcak su tut o bölgeye bir de kesinlikle kabız olmaman gerekiyor. fissür olunca acıdan dolayı erteliyor insanlar tuvalete gitmeyi, kolonda bekleyen dışkının suyu iyice emiliyor ve kabızlık şiddetleniyor böyle bi kısır döngüye girersin. onun dışında iyileşir kendiliğinden korkacak bir şey yok. geçmezse de genel cerrahiye git.


  • shotgunwoman  (30.12.17 23:29:57) 
At kestanesi yağı öneriyorum. İnsternette de bu kelimeleri birlikte aratırsanız bunu fissür için kullananlar olduğunu görebilirsiniz. Bana doktor eczaneden alınan halini vermişti ama artık kaldırılmış, ilacın ismini de hatırlamıyorum zaten ama içinde bu at kestanesinden vardı.


  • inawen  (30.12.17 23:34:44) 
İstanbul'daysanız prof. Dr Nihat Bengisu'ya gitmenizi öneriyorum. Kesin çözüm.


  • nick konusunda kararsizim  (31.12.17 10:45:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.