[]

Mahur Bey'in hikayesi - 2

Mahur Bey'in hikayesinden bir bölüm daha paylaştım. Sevgili kullanıcılar, kafanızı şişirdiğim için özür dilerim :/ Yorumlarınız nasıl?

Sonra yürümeye devam ettim Mahur bey. Akşamı karşılamaya hazırdım, tıpkı yağmur damlaları gibi. Yağmur damlaları demişken ne fark ettim biliyor musunuz Mahur bey? Sabırsızdılar, o küçük yağmur damlaları bile... Tıpkı, sokakta hızlı adımlarla yürüyen ve zamana yenilmek istemeyen, ama er veya geç yenilen insanlar kadar sabırsızdılar. Nedendir bilinmez göğe bakmak içimden gelmedi o vakit. Galiba bu duygum da dilime gelmeyen kelimeler gibi benden kaçıyordu. Ne çok kaçak var değil mi Mahur bey? Bir tek İstanbul'dan kaçmıyor insanlar. Belki de kaçamıyorlar. Neyse... Keşke tek kaçan zaman olsa, bir de hırsızlar. Ama öyle değil işte Mahur bey. İnsanlar ki suçsuz olduklarını siz de benim kadar iyi biliyorsunuz, onlar da kaçıyor artık birbirinden. Ve ben buna bir mana bulamıyorum Mahur bey. Masum bir insan kimden yahut neden kaçar? Yoo, beni karıştırmayın şimdi Mahur bey. Benim kendimden neden kaçtığımı sorgulamayın. Siz sorguç değilsiniz. O yüzden size hesap vermek gibi bir mesuliyetim yok benim. Hem sizden kaçmıyorum ya, bu kadarı kafi değil mi sizin için?


 
Kafi!

Ben cok sevdim. Ara ara siz paylastikca okumak gercekten hosuma gidiyor. Umarim bir gun uzun uzun okuma firsatimiz da olur ^^
  • lamira  (29.12.17 18:40:30) 
İlk bölüme de baktım kabaca, her ikisi için de aynı şeyi söyleyebilirim. "Mahur Bey" şeklinde yazılmalı, "bey" şeklinde küçük harfle başlamış yazı içindekiler. Baglaclardan önce ve sonra virgül kullanmamak daha doğru olacaktır, "... istemeyen, ama er ..." de olduğunun akisne. Bir de daha az tekrar edebilir "Mahur Bey" hitabı sanki.

Elinize sağlık!
  • olanlaolunmaz  (29.12.17 18:43:51) 
"Sorguç" benim "ürettiğim" bir kelime galiba :))


  • simderun  (29.12.17 18:59:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.