Kar lastiğim yok, bugün Bolu'da yolda kalır mıyım?

Sb. Tşk.

kar lastiği diye bir şey yok aslında, kış lastiği var. dolayısıyla kar olmasa da belli bir sıcaklığın altında (genelde 7 dir bu) kış lastiği takmak elzemdir. birkaç hafta önce kış lastiği sayesinde kazadan yırtan biri olarak söylüyorum bunları.

  • Fusha  (29.12.17 14:20:13)
bende de yoktu yolda kaldım zincir vardı dakamadım rezil oldum zincir al zincirrr

  • mikahakkinen  (29.12.17 14:53:32)
Hava durumuna bak, çıktığın şehir ile Bolu arası kar buz don tehlikesi yoksa bu sıralar bişey olmaz, havalar iyi gidiyor.

@fusha'ya ek olarak, kar lastiği diye bir şey var. üzerindeki dişlerde perçin (çivi) takılmaya müsait delikler olur hatta, karda kullanılması için. Ama sadece komple kar kaplı yüzeyde işe yarar.

Fakat bizim millet kış lastiğine kar lastiği diyor ve bir yanılgı var, @fusha bunu demek istemiştir.

Ayrıca evet zincir bulundursan iyi olur.
  • John Bloor  (29.12.17 14:53:45 ~ 14:54:07)