Tatil Rezervasyonu Ne Gün Yapılır?

Sorum bu. Sizce insanların tatil rezervasyonu yapma alışkanlığı var mıdır belli bir gün için? örneğin ispanyolar genelde çarşamba karar verir, türkler sinirle pazartesi karar verir gibi.
Benden başka biri illa ki merak etmiştir, bir araştırma vardır diye umuyorum ama bulamadım. Nasıl bulurum fikri olan var mı? Siz kendiniz hangi gün rezervasyon yapıyorsunuz?

cogu tandigim aylar oncesinden yaptiriyor; ama ben genelde son ana birakirim; mesela gecenlerde gece 00:30 netten alip gece 3:40 gibi yola ciktim ve gittim :)

  • kamyonsans  (29.12.17 10:24:38)
valla tatil planları ne zaman yapılır sorusu. bana sorarsanız diğer tatilin bitiminde bir yoğunluk oluyordur =) benim eşim tatil biterken diğerini planlamaya başlıyor.

onun haricinde pazar akşamları olabilir, pazartesi olabilir. genelde tatilin bittiği günler bence bi tık da olsa üsttedir.
  • kveldulv  (29.12.17 11:17:37)
asıl merak ettiğim buydu, yani cuma günü tatil planı yapar mıyız? çoğunlukla keyfimiz zaten yerinde.
pazartesi bana da daha makul geliyor, böyle mod yükseltmek için :)

  • al-se  (04.01.18 20:29:47)