Yanlışlıkla küflenmiş pasta yedim

Az önce dolapta bir hafta önceden kalan bir dilim pasta vardı. Dışında hiçbir anormallik yoktu ama tadında hafif burukluk vardı. Yarısına geldiğimde gördüm ki arasındaki meyveleri küflenmiş. Ağzımın tadı da değişti, çok hafif mide bulantısı var gibi. Ne yapayım doktora gitme haricinde? Çok tehlikeli değildir herhalde, değil mi? :(

Pasta zehirleyebiliyor.Meyveler sorun degil de kreması bozulmus olabilir.Bulantı artarsa doktora gidin.Bayat pastadan teyzemler zehirlendiler

  • ırene adler  (28.12.17 23:37:28)
kusabiliyorsan kus. karaciğerde ağır hasar bırakır küf ve mantarlar.

  • karlmarx  (28.12.17 23:42:49)
@karlmarx: Bazı zehirlenme olaylarında kusmanın daha zararlı olduğunu okumuştum.

  • m e b  (28.12.17 23:43:50)
kimyasal maddelerde örneğin fare zehiri, çamaşır suyu gibi yemek borusundan geriye tekrar çıkarken zarar verecek madde zehirlenmelerinde evet kusmak yanlıştır. ama bir gıda olduğu için, gıda zehirlenmesinde mümkünse kusturulur hasta-yaralı.

  • karlmarx  (28.12.17 23:48:33)
küflenmis pastayı yanlıslıkla yedim olacak. ifade bozuklugu var.

mümkünse kus. icinde kalmasın.
  • eriksatie  (29.12.17 01:13:49)
En son ekşimiş, alkol gibi kokusu olan pasta yediğimde gece mide bulantısıyla uyanmıştım. Felaket bulantı ve ağrı. Acile gittim ağrı kesici vurdu. Sonra öğlene doğru birşey kalmadı. He şey ishal kaldı geriye:)

  • sylr  (29.12.17 01:19:24)
pasta zehirlenmesinden ölen var la ne diyonuz siz

  • regardless of what they say  (29.12.17 03:42:21)
@eriksatie: Evet yav, gözümden kaçmış. Hep dikkat ederim halbuki böyle şeylere.

Gece epey bir kötü oldum ama bugün de ölmedim. Hadi, yine iyisiniz. Kıps :)
  • m e b  (29.12.17 16:24:36)