[]

90+ yaşlı için vitamin takviyesi

merhaba, 90+ yaşlımız için devit-3 ve yanında kullanabileceği bir vitamin desteği almayı düşünüyorum.

bu yaşta biri için zararlı olmayacak vitamin önerebilir misiniz? b12 alabilir mi? antidepresan ve tansiyon ilaçları kullanan biri kendisi.


 
Doktor değilim ama ihtiyacı olmayan vitamin alımı böbreklerini yorar sanki. Kan testi yaptırıp eksikleri tamamlamak daha mantıklı olmaz mı? B12 eksikliği yoksa vücut zaten atacak hepsini misal.


  • whoosie  (28.12.17 15:54:16) 
whoosie +1
gereksiz ilaçla vitaminle böbreklerine yüklenmeyin o yaşta birinin.

  • kobuzchu kiz  (28.12.17 16:10:10) 
90+ hastayı kan testine mi sokalım yani?


  • sahipsiz  (28.12.17 16:37:58) 
devit3ü ne kadar kullanıyor? toksik etkileri varmış. kendi kafanıza göre veriyorsanız o bile zrarlı olabilir.


  • sutlu nescafe  (28.12.17 17:02:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.