hayat kalitenizi yükseltecek bir şey önereyim mi?

önerdim bile: scotty

bilmeyenler için özet geçeyim, über'in motorsikletli olanı. uygulamadan çağırıyorsun, motorcu geliyor, sana kaskını ve hijyen açısından kaskın içine giymen için boneni veriyor, alıyor nereye istersen götürüyor.

az önce ilk defa kullandım. kadıköy'den Levent'e 18 dakikada geldim ve sadece 5 (beş) tl ödedim. çünkü bu aralar kampanya varmış. normalde ise 26 lira tuttu.

en zevkli kısmı ise elbette boğaziçi köprüsünden geçmekti.

reklam yapmıyorum, referans kodumu da paylaşmıyorum. sadece İstanbul'daki en aşağılık şey olan trafik sorununa çok güzel bir çözüm olduğunu düşündüm. belki siz de kullanırsınız dedim.

kullanın. kullandırın. sevgiler.

bu arada, soru başlıkta ;)

beni öldürseler motora binmem canımı sokakta bulmadım.

  • sta  (28.12.17 16:39:13)
sadece istanbul gibi duruyor ama iyiymiş..

  • redeath  (28.12.17 16:42:42)
scotty'yi haftada ortalama 3-4 defa kullanıyorum. gerçekten çok ucuz. ve çok fazla promosyon oluyor. sürücüler çok kibar.

  • Rudy Baylor  (28.12.17 16:53:11)
@redeath şu an İstanbul ve İzmir'de kullanılabiliyormuş

  • istanbul kanatlarimin altinda  (28.12.17 16:59:01)
Ya bu Scotty'yi hep okuyorum ama tanımadığım bir sürücünün artçısı olmak fikri rahatsız ediyor.

Ben bir soru sorayım, koruma olarak sadece kask mı var? (Düzenli kullanıcı sayılacak motosiklet artçısıyım, en kısa yolda bile kask, ceket, eldiven, yol uzunca ise ayrıca dizlik kullanıyorum. Pantolon ve motor botu da eklenecek hatta bunlara.) Kask bile doğru büyüklükte değilse sıkıntılı çünkü, ikna olamadım hiç.
  • kobuzchu kiz  (28.12.17 16:59:32 ~ 16:59:51)
@kobuzchu kiz sürücü bana kask ve içine giymem için bone verdi. istersen dizlik de var dedi ama istemedim. üşüyor musun diye sordu 2-3 kere. üşüsem bana mont verir miydi, yoksa öylesine mi sordu bilmiyorum.

verdiği kaskın üstünde gözlük ve ağızlık gibi bir şey vardı. motorcular buna ne diyor bilmiyorum. köprüde çok rüzgar olunca ağzım yüzüm yamuldu, onları taktım.

kask ebatını bilmiyorum. bana oldu gibi ama belki de büyüktür.

en çok motoru beğendim. kocaman bir motordu scooter değildi.

valla yüzde yüz güvenli diyemem. sürücü kim bilir kim yani. sapık olabilir, hızlı sürebilir, dikkatsiz olabilir, başkası gelip çarpabilir. ama bu riskler karşılığında aldığım hizmet mükemmeldi, bence değdi. hayatta böyle adrenelinler lazım :D scotty'nin arabalı versiyonu olan blabla car'ı da çok severim mesela ve çok kullanırım. başıma hiçbir şey gelmedi bu güne kadar.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (28.12.17 17:09:28)
Motora binmek çok riskli. Az geç giderim arabayla ya da toplu taşımayla giderim. Hiç sevmedim fikri.

  • mor oje  (28.12.17 17:26:12)
Yükseltmedi:)

  • benaslindayohum  (28.12.17 17:33:29)
motora binmem +1

  • qazwsx  (28.12.17 17:40:12)
istanbulda 10+ yıldır motosiklet kullanan biri olarak ben ne kendim tanımadığım adamın motoruna binerim ne de sevdiğim insanı bindiririm.

gerçekten teklikenin ve risklerin hiç farkında değilsiniz.
  • orpheus  (28.12.17 18:41:31)
Ben de inanılmaz tehlikeli buluyorum, tanımadığım birinin motoruna binme ihtimalim %0 isterse bedava olsun.

  • roket adam  (28.12.17 22:32:55)
istanbulda motora binilmez.
hele başkasının motorunahiç binilmez.

  • herhaltibiliyoring  (28.12.17 22:57:25)
ay ne de tatlı canınız varmış ya :D nerde o eski çılgın gençlik. pii.

bu arada bu sabah da kullandım, gene gayet keyifli bir yolculuktu.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (29.12.17 10:28:32)
istanbul kanatlarimin altinda ve adrenalin dolu hayatı ya... :)
benim yaşam kalitemi sadece düşürmekle kalmaz bu öneri, sona erdirebilir. dolayısıyla yo dostum yoo.

  • evde liyakat kalmamis  (29.12.17 14:11:07)
içinizde bir tane mi yobaz olmaz arkadaş.
herkes mi ölüm tehlikesi olarak değerlendirmiş.

bunu tercih eden erkekse sıkıntı, kadınsa yine sıkıntı.
öyle bir mevzuymuş ki kadın erkek ayrımı bile yapamadım.

kız arkadaşın buluşmaya gelicek, önünde başkasının motorundan inecek.
hayali bile kabul edilemez.

tek yobaz olarak geldim ve geldiğim dünyaya gidiyorum.
tik'in de canı cehenneme.
  • güneyli çocuk  (29.12.17 14:25:12)
adamin hayat kalitesini arttirmaktan kasti bizi oldurmekmis :D

  • baldur2  (29.12.17 15:14:33)
@evde liyakat kalmamis hehe ya ne güzel bunu duymak ^^

@güneyli çocuk senin fikrin de böyle olabilir yahu niye tik atmayayım. sen kız arkadaşını bindirmezsin madem, gerçi o zaman buna binmek için senden izin alacak bir kız arkadaşın olması gerekir tabi. diğer yandan ben boğaz köprüsünden geçerken motorcuyla video çekip erkek arkadaşıma gönderdim, oha süper dedi. hem yani ne olabilir ki. 3 senedir aynı yastığa baş koyduğum, el üstünde tuttuğum, her şeyden çok sevdiğim sevgilimi 3 dakikadır tanıdığım motorcuyla mı aldatıcam :D saçma.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (29.12.17 15:48:33)
@istanbul...
benden izin alacak, kendi ayakları üzerinde bile duramayan bir kız arkadaş değil,
bunu kendine yakıştıramayıp, tenezzül etmeyecek bir kız arkadaş olması gerekir.

benim kimseyi yargıladığım yok. adamların fotoğrafları internette. hepsi temiz yüzlü insanlar zaten belli oluyor. bir girişim bu. e sizin niyetiniz de ortada. erkek arkadaşınızın güveni de ortada. tüm taraflar halinden memnunsa bana ok yemek düşer yani.
i.pinimg.com

have fun.
  • güneyli çocuk  (29.12.17 16:43:03 ~ 16:43:53)
bu soğukta nasıl yükseliyor yav o standart. montun içine gazete mi sokacağız?

  • bruceandwayne  (29.12.17 17:06:09)
@bruceandwayne ben de çok üşürüm diye düşünmüştüm ama üşümedim. bir de columbia marka eldiven, bacaklara koruyucu tozluk falan veriyorlar. bunlar baya tutuyor. özellikle tozluk hiç beklemediğim kadar iyi geldi.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (29.12.17 18:11:35)