[]

Bitkin ve uykulu hissetmek

bi hafta sonra 30 yaşına gireceğim. yani genç sayılırım diye düşünüyorum ama son aylarda hiç olmadığı kadar yorgun, bitkin ve uykulu hissediyorum. gece 11-12 gibi uyuyup sabah 7 de kalkıyorum aslında. ama hiç uykumu alamıyorum gibi hissediyorum. kahvaltımı da düzenli yaparım. sağlıklı beslendiğimi de düşünüyorum. ama evde dizi, film izlerken uyuyakalmalar bayadır oluyor, onu işte yorulmama bağlıyordum ama bugün ofiste toplantıda anlık da olsa dalıp gidince bi sorun var diye düşünmeye başladım.

geceleri en az bi defa uyanıyorum tuvalet ihtiyacı için. ara ara uyanıyorum galiba, uykum bölündüğü için midir? ama senelerdir bu şekilde uyurdum zaten.

neden kaynaklı olabilir? ne yapmak gerekir?

 
dahiliye doktoruna gitmelisin. o sana birçok kontrol yapacaktır. tiroid, insülin direnci gibi durumlar olağan şüpheliler arasında, ama hekim görmeden, tahliller yapılmadan konuşmak doğru değil.

aniden olmaya başlıyorsa muhtemelen bir sebebi vardır, sebebini bulmalısın.
  • babilbaligi  (28.12.17 16:25:34) 
aynı sıkıntılar bende de var masa başı bir işte ve florasan altında çalışıyorsan bu normal bişe.


  • mikahakkinen  (28.12.17 16:34:42) 
ben de benzer şeyler olduğunda genelde psikolojik nedenlerden oluyor. herhangi bir sıkıntı olmasa bile hayatım monoton olunca senin gibi oluyorum biraz. belki psikolojiktir biraz adrenalini arttırıp daha çok sosyal aktiviteye katılmaya dene istersen.


  • Caaannn  (28.12.17 18:25:07) 
motivasyon yoklugu... rutin... haftasonu hayvan barinagiyla baslamak gerekir.


  • e haliyle  (28.12.17 18:28:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.