[]

Ruh hastası kedi sorunsalı

2.5 aylık tekir dişi kedi, yaşına göre şüşko. aşşşırı saldırgan, nerede el, ayak görse saldırıyor puşt. ama sorun değil bu, alıştık.

Bu at kafası annemin saksılarının canına okuyor. Topraklarını eşiyor, saksıları deviriyor, yaprakları ısırıyor bazen. Buna nasıl engel oluruz? Saksılar evin salonunun bir köşesinde 4 m2 falan bir yer kaplıyor.


 
Etrafında görürseniz burnuna doğru pıtlatın biraz.


  • [GODDARD]  (28.12.17 11:35:56) 
Limon mandalina vb kabuğunu yüzüne doğru sıktırın, sonra kabukları saksıalrın etrafına koyun. Yaklaşamaz.


  • [GODDARD]  (28.12.17 11:37:07) 
@goddard - SAVAGE!

daha makul bir yolu yok mudur?
  • rahip janick  (28.12.17 11:46:29) 
kediler vs cicekler
ben ciceklerimden vazgecmistim gecen sefer. son kedi ama cok terbiyeli oldugu icin hic zarar vermemisti ciceklere. huy meselesi galiba.

kedinin ot yeme ihtiyacini gidermesi icin bir saksiya cim - bugday falan ekin. bir de oturma ihtiyaci hissediyorsa onun icin bos buyuk bir saksi ayarlayin. tabii diger ciceklerden ayri olsun kendi kosesi. yine ciceklere sararsa uzerine su pislatma olabilir.
  • jimicik  (28.12.17 11:49:35) 
çiçeklere yaklaşınca fısfısla su.


  • sanal hayvan  (28.12.17 12:05:47) 
saksı toprağına uzun kürdanlar var ya, adı aklıma gelmedi, belki de çöp şiş çubuğu deniyodur herneyse işte onlardan batırın bolca. giremediği toprağı eşeleyemez.


  • evde liyakat kalmamis  (28.12.17 12:08:36) 
Valla annem 20 yıllık saksı çiçeklerini verdi. İlk kedim sorun olmamıştı ama ikinci gelen saksı diplerine işeyince :) yani kedi vs çiçek


  • mutlusismankedi2015  (28.12.17 12:28:57) 
Saksının etrafına sirke filan dökün. Uzaklaşma ihtimali olabilir ya da kedi uzaklaştırıcı koku spreyleri var. Satın alabilirsin


  • cemallamec  (28.12.17 13:14:31) 
saksının kenarlarına vicks sürüp bunu bir süre tekrarlayabilirsini (ertesi güne kokusu azalıyor) . işe yaramazsa saksının etrafına lastikli kumaş dikilebilir açıkta sadece bitkinin gövdesi kalacak şekilde.


  • slow like honey  (28.12.17 14:06:31) 
baska bi kedi daha alın.
enerjisini onunla oynayıp atsın.

  • herhaltibiliyoring  (28.12.17 14:11:40 ~ 14:12:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.