Freelance iş için vergi olayını çözmek

Freelance bir iş yapan arkadaşım var. Vergi vermek istiyor ama ayda kazandığı max 1000 lira falan. şirket mirket olayına girse hepsi masrafa gidecek zaten.

ben de kendisine dedim ki
bul bir esnaf, onun hesabına al parayı, faturayı da o kessin.
sen adamdan vergi hariç paranı al.

olmaz mı öyle?
olmazsa neden olmaz?

hocam
vermesin
zaten o bin lirayı harcarken vergi oduyor ici rahat olsun
şirket masraflı
esnaf da bos yere fatura kesmez
  • kingcyrax  (27.12.17 23:08:52)
yilda 23 bin tl'ye kadar vergi odemenize gerek yok. www.kodcuherif.com

zaten yilda 23 bin tl'de asgari ucretin biraz ustu yani. tabii rakam guncel olmayabilir. bir kontrol etmek lazim.
  • duyurunun bug'ı  (27.12.17 23:34:09)
olur neden olmasın

  • kveldulv  (28.12.17 01:49:51)
kdvsini ödemesi lazım ama

  • kveldulv  (28.12.17 01:50:17)
Derdi vergi ödemek mi? Yoksa müşterilerine fatura kesebilmek mi?

  • John Bloor  (28.12.17 09:39:00)