[]

Bozulmus kuru domates?

Cam kavonozda satilan kuru domateslerden alip yemistik yarisi kalmisti bes gun once. Bugun kalani yedik ama buzdolabinda saklamamis arkadasim ve eksi kokuyodu demek bozuldugu icin dedi yiyince.... Neyse yemis bulunduk, bi sey olur mu?
 
bu tip soruların iki tip cevabı var. ikisini de müsadenizle inceleyelim.

evet olur cevabı karşısında yapmanızı beklediğimiz davranış biçimi:
bir koşu acile gidip durumu anlatmak, eğer zehirlendiyseniz (buna inanıyoruz şu an) midenizin yıkanması vb.

hayır olmaz cevabı karşısında yapmanızı beklediğimiz davranış biçimi:
yan gelip yatmanız.

duyuruda bugüne kadar bu tip sorular soran kişilerin genel davranış biçimlerini de ikiye ayırıp incelersek:

evet olur dediğimizde kişinin yaptığı:
yan gelip yatmak.

hayır olmaz dediğimizde kişinin yaptığı:
yan gelip yatmak.


muhtemelen yapacağınız hareket ise bu yukarıdaki genellemeye dahil olan yan gelip yatmak hareketi olacak. ama bana kalırsa bozulmasın diye içine zibilyon tane katkı maddesi koyulan bir domatesi bozmayı başarıp 18 milyorda (evet milyor) bir insanda görülen hiperoptik vasküler zehirlenme vakasıyla karşı karşıyasınız sayın meyve parçacıklı kadın. bu yüzden acilen koşarak hastahaneye gidip durumu anlatmadan, sadece ben "hiperoptik vasküler zehirlenme oldum" deyiniz. bu soruyu buraya sorduğunuza göre duyuruda verilen her cevabı kesin bir netlikle kabul ediyorsunuz demektir. ve bence kesinlikle hiperoptik vasküler zehirlenme oldunuz. eğer doktorlar böyle bir hastalık yok derlerse diye hastalığın latincesini de en aşağıya yazıyorum buradan da bir miktar anlayabilirler durumun ciddiyetini. lütfen "aman ne olucak ya duyuruculara mı inanıcam ben zehirlenmemişimdir" demeyin. bana inanın 18 milyorda bir kişiye rastlanan bu vak'a sizi buldu. hoş sorduğunuza göre inanmak zorundasınız artık.

Basur.

edit: bu arada biz nerden bilelim bi şey olur mu olmaz mı allasen?
  • Tears of Devil  (27.12.17 20:10:57 ~ 20:11:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.