[]

Derse girmeyen hoca soruları hazırlayabilir mi, itiraz hakkı var mıdır?

Bir arkadaşım soruyor, ama bizim okulda böyle bir durum yaşanmadığı için bilemedim ben. Yönetmeliklerde var mı böyle bir şey, itiraz edebilirler mi?

"Bizim anatomi derslerimize gelen hocamız fakülteyle ilişiğini kesmek üzere ve bu yüzden de cuma günü olacak olan komite finali için ondan soru istenmemis. Komite başkanı anatomi sorularını diğer anatomi hocasının hazırlayacağını söylüyor ama diğer hoca bizim ne işlediğimize vakıf değil çünkü bizim hocadan ders slaytlarini falan dahi istememiş. Böyle bir durum olabilir mi? Komite de kardiyovasküler ve solunum sistemi komitesi yani oldukça kapsamlı. Gerçekten derse gelmeyen hoca final sorularını hazırlayabilir mi? İtiraz etme hakkımız var mı bu duruma?"


 
sizin durumda özel bir hal var, hoca üniversiteden ayriliyor. mecburen diger hocalar sinava girer, degerlendirmeyi imzayi onlar atar. sinava girecek hoca icin de angarya bir durum, onun da cok isteyerek bu işi üstlendigini sanmiyorum.


  • eriksatie  (27.12.17 18:50:43) 
@üğpoıuy, merkezi sınavlarda sizin de söylediğiniz gibi yazılı sınav tek bir kurum tarafından hazırlandığı takdirde derse girenin yapmadığı sınavın geçerli olması gibi bir durum söz konusu olmuyor. Ancak üniversite yüksek ihtimalle ilk söylediğinize dayanarak da itirazı geçerli saymayabilir.

@eriksatie, belli ki angarya bir durum hoca konuları dahi öğrenmeye tenezzül etmemiş, öğrenciler mağdur olmamak adına bir hakları var mı onu merak ediyor biraz.
  • haykorsamdunyaya  (27.12.17 19:18:35) 
Gerekli görevlendirmeler yazı ile yapıldıysa, Bölüm Kurulu kararı ya da bölüm başkanının onayından geçtiyse yapılabilir. Bu durumda itiraz hakkı olmaz. Yazışmalar yapılmadıysa itiraz edebilirsiniz ama o durumda da geriye dönük yazışma hazırlayabiliyorlar.


  • aychovsky  (27.12.17 19:26:28 ~ 19:27:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.