[]

Bir türlü gitmeyen bitler

kardeşimin (kadın) kafasında yıllardır bit ve sirke var. şaka gibi ama gitmiyor, her şeyi kullandık sürekli doktora gidiyor, her zaman tarakla vs tarayıp ayıklıyoruz hala var hala var...

yok mudur bunun kesin çözümü?


 
kullandığı eşyalarda yuva yapmıs olabilir..


  • binder dandet  (27.12.17 16:04:29) 
linkte her şey adım adım anlatılmış. tam olarak uygulamanız lazım yalnız.
www.gapinfo.de

bitle mücadelenin zor yanı sirkeleri. sirkelere etki eden şeylerden biri de bildiğimiz mutfakta kullandığımız sirke.
başını sirkeyle ıslatıp plastik bone gibi bişey kulanın. bi süre beklesin. 10-20 dak yeterli olur. o sırada sirkeler bayılıp saç tellerine tutunmayı bırakırlar. ondan sonra tarayın. tararken de bi kaba sirkeli su koyun. tarağı o suda yıkata yıkata tarayın. sık dişli bi tarağa pamuklu ip dolamak sirkelerin ayrılmasıına katkı sağlar. bit şampuanlarının içinden çıkan taraklar pek kullanışlı değil.

naftalini minik keseler yapıp içine koyun. bitten tamamen kurtulana kadar yaka kenarınıza, yastık altlarınıza vs. koyun. size de koruma sağlar.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (27.12.17 16:28:12 ~ 16:29:14) 
benzin sürüp bekletip yıkayın


  • devilone  (28.12.17 11:52:07) 
esyalarda yasiyor bence. alla'im, kasinmaya basladim.

herseyi temizlemeniz lazim. supurmeniz ve yikamaniz lazim. yatak, koltuk, battaniye, kiyafet, sac fircasi; herseyi. yuksek sicaklik ve sirke kurtulusunuz olacak.

bu arada, hayatimin tamamini sehirlerin ortasinda yasadim, kedinin de kusun da biti evdekilere bulasmadi ama benim uzerimde yasayabildi. oyle insanlar var diyorlar bazen, tuhaf.
  • e haliyle  (28.12.17 17:55:09) 
bir de, sirkeler icin kafada tras kopugu bekletiyorlar, sonra ince tarakla uzun uzun tariyorlarmis. sirkeyi kaydirmak icin, anladigim kadariyla. denenebilir; zarari olmaz. :/


  • e haliyle  (28.12.17 17:58:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.