elbise - leke, iz çıkarma

iyi akşamlar,

şimdi bir adet polyester yapıda sweatshirt var.

bunun içinde, boyun kısmındaki markasının yazılı olduğu kısım plastikimsi bir baskı şeklinde idi.

kıyafet yıkandığında bu baskı yerinden çıkmış ve yaka kısmına yapışmış.

bunu da odan aldım ben ama leke bıraktı beyaz, kıyafette siyah renk. kosla vanish dökp bikaç kez makinede 30 derecede yıkadım ama geçmedi, sıvı deterjanı da önceden uygulayarak yıkadım yine çıkmadı azaldı gibi ama bildiğin beyaz bi leke var orada.

kuru temizlemeciye götürdüm onlar da öyle şeyler yapmıyormuş.

var mıdır bi akıl verebilecek?

fotoğraf olmadan öneride bulunmak zor.
iz dediğin plastikimsi şeyin kalıntısıysa;
önce buzluğa koy donsun. donduktan sonra çıkarıp lekeli kısmı çitile.
kalanlar olacaktır. temiz bi bez koy uzerine veya kağıt da olabilir, ütünün buharıyla yumuşat, bezi lekenin üzerine bastırarak kalanların beze geçmesini sağla.

kalıntı değil malzemenin boyası çıkmışsa, kumaş boyasıyla boyamayı denemekten başka çıkar yol yok gibi.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (26.12.17 22:31:45)