Airbnb İptali - Kredi Kartı Sorunu

Arkadaşlar merhaba.

Cape Town'a gidecektik 10 günlüğüne, airbnb'den ev kiralayıp parasını kredi kartı ile ödemiştik. Şimdi aksilikler zinciri peşimizi bırakmadı, gidemiyoruz.

Airbnb %100 para iadesi yapıyor. Ancak ödemeyi yaptığım kredi kartını kapattırdım. Nasıl olacak? Bu para iadesi eski kredi kartına yapılamaz çünkü artık öyle bir kredi kartı yok. Yeni kredi kartımın numarasını versem ona mı yaparlar ödemeyi yoksa patlar mı bu iş?

Firmaya yeni kartın numarasını vermeyi teklif edin. Ama kabul etmezlerse de eski kredi kartınızın olduğu bankada hesabınız varsa karttaki parayı oraya aktarabilirler

  • mutlusismankedi2015  (26.12.17 21:40:25)
@angelofdeath teşekkürler ancak yeni kredi kartım başka bankada. iptal ettiğim kredi kartımın bankasıyla artık hiç çalışmıyorum. hesabım da yok. :(

  • aradaki uzaklik  (26.12.17 21:56:18)
kredi kartını iptal ettirmen, karta bir para iadesine engel değil. karta iade yapılır. açık/aktif olmaması bu işleme engel değil.

senin yapman gereken, bu iade sonucu kartta fazla bakiye oluşacak mı onu tespit etmen? ha yok, ödeme-iade birbirini götürecekse zaten senin yapman gereken bir iş yok. ama iade sonucu kartta fazla ödeme/para/bakiye olacaksa ve sen o parayı (doğal olarak) geri almak isteyeceğin için bankaya ait bir hesabın olmalı. çünkü fazla bakiyeyi ancak bir vadesiz hesaba aktarabilirsin ve hesaptan çekebilirsin.
  • mahone  (26.12.17 22:39:35)
Benim kartıma iade yapılınca onu çekemiyorum nakit para olarak, kredili nakit çekiyormuşum gibi işlem yapıyor. Yani o para iade edilirse de kartla harcama yaparak harcamak zorunda kalabilirsiniz.

  • roket adam  (26.12.17 23:14:19)
Airbnb’ye yaz yardımcı olurlar. Ayrıca iptalde gecikme bazen son günlerde iptal edilemiyor.

  • osmanyueksel  (27.12.17 00:16:54)