[]

Osmanlıca bir Zarf/Mektup

Ekteki zarfların üzerinde mektupun/zarfın kimden kime hangi şehre ve nereden gönderildiğini, gönderen adını ve zarfta başka neler yazdığını açıklayabilecek birisi var mıdır acaba?

şimdiden zaman ayırıp açıklayana binlerce kez teşekkürler.


 
"shi aila" ve "bu nick tam yirmi alti karakter" Osmanlıca biliyordu sanırım. Onlara bir sorabilirsiniz belki.


  • monogram  (26.12.17 20:22:24) 
posta paketi gönderme makbuzları imiş.

birincisi elbistan'a, ovacıklı papa ilya oğlu suva'ya, gümüşhacıköyü'ndeki validesi enze tarafından gönderilmiş.

ikincisi malatya'ya, demirci yani oğlu todor usta'ya, gümüşhacıköyü'ndeki zevcesi marya tarafından gönderilmiş.

isimlerin okunuşunda ufak hatalar olabilir.
  • delirttiniz lan beni  (26.12.17 20:31:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.