[]

Varşova'da ne yapılır?

Perşembe günü 5 günlüğüne Varşova'da gideceğim. Yılbaşı gecesi de orada bulunacağım. Neler yapmamı ve nereleri gezmemi tavsiye edersiniz? Ayrıca gece hayatı için hangi clubları ve barları önerirsiniz? Teşekkürler.
 
bilim ve kültür kulesine çık(pkin diye geçer)
pijalnia da 10 vodka shot yap
lazienki parkta dinlen
park klub'ta ucuz biranın dibine vur
güzel bir zapiekanka ye
stare miasto yu didik didik et ve bazylisekte güzel bir yemek ye(şuan stare miasto da buz pisti vardır. buz pateni yapabilir, baharatlı şarap içebilirsin)
yine buz pateni yapabiliyorsan stadion naradowy'de kurulan devasa paten pistinde kay
kopernik müzesine git
pierogi ye
empik'ten polonya hediyelikleri al

127'ye bin eski evime gider :(

en önemlisi gitmeden jakdojade programını indir. varşovada toplu taşıma anlamında herşeyini karşılar
  • gliderpilot  (26.12.17 14:54:43 ~ 14:55:51) 
Varsovada 5 gun bisey yapilmaz yaa :/ ama yakinlarda dogal guzellik vb varsa onlara gunubirlik gidebilirsiniz.

Krakow a filan gidebilirsiniz ortadaki 2 gun, yilbasina geri donersiniz.
  • kuehles blondes  (26.12.17 15:05:48) 
Pampa arkadaslar yazmış ama ekstra kültür ve sanat istersen chopin.museum
Chopin'in evi var.
Krakow+1 ve krakowda Auschwitz-Birkenau toplama kampı ile zaman kalırsa Wieliczka tuz madenine uğrayabilirsin.
  • karacigerim vur kadehlere  (26.12.17 16:11:01) 
Bence 5 gün çok güzel yeter varşova'ya. Swietokrzyska tarafında çok güzel clublar var. Old town'a giderken bence oranın istiklal caddesi olan krakowskie przedmiescie caddesinden yürüyün. Bu dönem cıvıl cıvıl olur.


  • hadi ya la  (26.12.17 17:44:12) 
Bana Varşova hep gri bir şehir gibi geliyor, o açıdan biraz Ankara'ya benzetiyorum. 5 gün Varşova için bence fazla. Polski Bus ile Krakow'a, değişiklik olsun diye Torun'a falan gidebilirsin.

Şu an ismini anımsayamadığım parkta sincaplar soğuktan kaçmadıysa onları besleyebilirsin.

Yarın marketler falan tekrar açılıyor, tatil bitti sayılır ama okullar tatil, ayın 2'sine kadar.

gerisi gliderpilot +1.

not: bilet lehçe'de de aynı anlamda. büfelerden toplu taşıma için alabilirsin ya da genellikle toplu taşımanın içinde de bilet makinesi oluyor.
  • fatih terim akti  (26.12.17 18:13:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.