Nüfus cüzdanı kaybetme

Kaybettim ve şu an başka şehirdeyim. Herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkarabilir miyim, 1 günde halledebilir miyim? Beni neler bekliyor?

herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkarabilirsin.bir para cezası vardı galiba.

  • babilbaligi  (26.12.17 10:27:22)
Yakın zamanda para cezasının kalktığını okudum bir yerlerde, giderken yanında biometrik fotoğraf olsun. Yeni kimliklerde biometrik foto kullanılıyor, taratıp geri verecekler.

  • John Bloor  (26.12.17 10:30:27)
Sanki kaybedince sadece kendi nufus müdürlüğünüzden çıkarabiliyordunuz

  • gullak  (26.12.17 11:49:56)
ceza yok, kalktı. çipli kimlikler gelmeden önce sadece ikametinin bulunduğu ilçedeki nüfus müdürlüğünden çıkartılabiliyordu kaybolunca ama yeni sistem gelince bir değişikli oldu mu bilmiyorum.

  • nrmnm  (26.12.17 11:54:03)
istediğin herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkarabilirsin. Ancak pasaport, evlenme cüzdanı, ehliyet gibi senin olduğunu kanıtlaman gereken belgeye ihtiyaç var. O da olmadı 1. dereceden akraba. O da olmadı eğer öğrenci isen okulundan alacağın fotoğraflı öğrenci belgesi. Ceza ücreti yok. Yeni nüfus kimliği çıkarıyosun o da 16 lira idi galiba ücreti. Ben bir günde halletmiştim. Yoğunluğa göre sıra gelmeyebilir. İnternetten randevu alma gibi bi seçenek de varmış galiba

  • tek basina kosan cilgin  (26.12.17 12:04:55 ~ 12:08:15)